Ranking filmów, które warto obejrzeć - TOP 10

10. Łowca androidów.
Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Głównym bohaterem jest detektyw, który ma za zadanie wytropić zbuntowane androidy. Dzieło jest zaliczane do wybitnych ze względu na znakomite efekty praktyczne i komputerowe. Fani reżysera, Ridelya Scotta, uważają film za kultowy w jego dorobku.

9. Zielona mila.
Adaptacja książki wybitnego amerykańskiego pisarza, Stephena Kinga. Historia dotyczy więzienia i osób, które czekają na karę śmierci. Możemy liczyć na wzruszenia ze względu na dramatyczne rozwiązania fabularne i fenomenalne zarysowanie postaci.

8. Forrest Gump.
Popis kunsztu aktorskiego Toma Hanksa. Jeśli zastanawiamy się, jakie filmy warto obejrzeć, ten trzeba koniecznie nadrobić. Jest to historia o człowieku, który na ławce, czekając na autobus, opowiada historię swojego nietuzinkowego życia.

7. Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia.
Klasyk gatunku fantasy. Epicka historia o walce dobra ze złem. Monumentalne bitwy, wymyślne potwory, a przede wszystkim wciągająca akcja. Czy Frodo uda się wrzucić pierścień do wulkanu i pokonać wszechpotężnego Saurona? Warto się przekonać!

6. 2001: Odyseja Kosmiczna.
Przez wielu uważane za najważniejszy film mistrza kinematografii, Stanleya Kubricka. Powstałe w 1968 roku dzieło podejmuje pytania dotyczące tego, czym jest ludzkość, bada jej historię, stawia trudne pytania. Przede wszystkim jest to wyborna uczta dla fanów gatunku science-fiction.

5. Requiem dla snu.
Film jest przestrogą dla osób, które myślą o tym, aby spróbować narkotyków. Obserwujemy, jak pozornie szczęśliwa para stacza się coraz bardziej w nałóg. Tylko dla widzów o mocnych nerwach.

4. Mad Max: Na drodze gniewu.
To jest film, w trakcie którego nie będziemy się nudzić. Akcja rozgrywa się na Ziemi w czasach post-apokalipsy. Śledzimy historię z perspektywy Maxa, próbującego przetrwać w surowej, pustynnej krainie. Film jest właściwie relacją z pogoni pewnego gangu za tytułowym Maxem. Możemy liczyć na prędkość, wybuchy i dużo krwi.

3. W stronę słońca.
Przejmująca opowieść o misji astronautów, która polega na locie w stronę słońca. Gwiazda gaśnie i aby ją ponownie przywrócić do życia, astronauci chcą zdetonować na jej powierzchni bombę jądrową. Nie dość więc, że główny pomysł w filmie jest niezwykły, to jeszcze, jak zwykle w takich przypadkach bywa, nie wszystko udaje się po myśli bohaterów.

2. Incepcja.
Historia, która każdemu widzowi przewróci w głowie. Akcja rozgrywa się bowiem… w trakcie snu. Bohaterami są włamywacze, którzy manipulują ludzkimi umysłami w trakcie snu. Z pewnością nie wszyscy zrozumieją film po pierwszym seansie, dlatego warto zarezerwować sobie czas na drugie oglądanie, gdyż w ten sposób wyłapiemy wszystkie niuanse fabuły.

1. Wszystko za życie.
Jeśli zastanawiamy się, jakie filmy warto obejrzeć, to „Wszystko za życie” jest tym dziełem, które zmieni nasze życie. Opowieść o chłopaku, co postanawia wyruszyć w samotną podróż na Alaskę. W trakcie podróży dowiaduje się, co tak naprawdę jest w życiu istotne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here