Jak nauczyć się rozmawiać z ludźmi?

W dzisiejszych czasach, w dobie internetu, nastolatkowie mają coraz większe problemy z wzajemną komunikacją oraz nawiązywaniem nowych znajomości. I nie ma co się dziwić, ponieważ współczesna młodzież dużo swojego wolnego czasu spędza przed monitorem komputera czy ekranem telewizora. Przez internet można co prawda poznać nowych znajomych, jednak pisanie na czacie nie rozwinie zdolności komunikacyjnych takiej osoby, ponadto nie może ona mieć pewności, kto znajduje się po drugiej stronie ekranu.
Z tych względów nastolatkowie zadają sobie wiele pytań odnośnie relacji z drugim człowiekiem, a w szczególności w sprawie relacji damsko-męskich. Wśród najczęściej wpisywanych fraz do wyszukiwarki Google dominują: „jakie pytania zadać dziewczynie na pierwszej randce?” czy „jak zagadać do chłopaka, który mi się podoba”.
Jednak w jaki sposób ci młodzi ludzie mają mieć doświadczenie w takich sprawach, jeśli w szkole nie ma nawet najmniejszej wzmianki na takie tematy? Bardzo okrojony program nauczania szerokim łukiem omija kwestie kontaktów międzyludzkich, a przecież jest to jedna z najważniejszych umiejętności w życiu każdego człowieka. Bez niej bardzo trudno jest poradzić sobie w codziennym życiu, jak na przykład na rozmowie o pracę czy przy mniej istotnych, ale dalej potrzebnych czynnościach, na przykład zamawianie pizzy.
A kiedy już ci młodzi ludzie wyjdą z domu, to nie dają sobie nawet najmniejszej szansy na to, by otworzyć się przed drugim człowiekiem i poznać kogoś wartościowego. Bo jak mają to zrobić, jeśli przez cały czas siedzą z nosem w telefonie? Czy to idąc przez ulicę, czekając w kolejce do dentysty czy siedząc na ławce w parku. Przez to zamykają się na innych ludzi, bo każdy czułby się nieswojo podchodząc do kogoś, kto wydaje się tak bardzo zajęty.
Zatem skoro doświadczenie młodych ludzi w takich sprawach jest nierozwinięte, jak zdobyć odpowiedzi na nurtujące ich pytania? Z pomocą mogą przyjść przeróżne poradniki dostępne w internecie, które w dużym stopniu mogą rozwinąć te wątpliwości. Można w ten sposób poznać ciekawe triki psychologiczne, które sprawią, że ludzie bardziej nas polubią i spojrzą na nas przychylniejszym wzrokiem, lub po prostu dowiedzieć się, jak prowadzić ciekawą i interesującą rozmowę. W internecie można również znaleźć wiele różnych tematów do rozmów, a także poznać nietypowe pytania, jakie można zadać dziewczynie, by zakochała się od pierwszego wejrzenia.
Oprócz tego można również zasięgnąć do innych metod rozwoju osobistego, a mianowicie genialnym rozwiązaniem jest zapisanie się na kurs budowania relacji międzyludzkich, na którym można dowiedzieć się, jak budować dobre, trwałe i bardzo silne relacje z drugim człowiekiem. Takie kursy to często niemały wydatek, jednak jego efekty zwrócą nam wszelkie poniesione koszty, ponieważ umiejętności, jakie nabędziemy, zostaną z nami na całe życie.
Ostatnią metodą jest kupienie mądrej i wartościowej książki poświęconej właśnie relacjom międzyludzkim, której lektura może nasunąć kilka ciekawych refleksji i wskazówek.
Zatem jeśli nurtują Cię pytania na temat rozmowy z innymi ludźmi, wypróbuj jedną z powyższych metod i już dziś stań się duszą towarzystwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here