szczotka do czesania włosów
fot. pexels.com

Włosy to nasza ozdoba a także chluba. Chcąc by odpowiednio wyglądały należy również o nie dobrze dbać. Nie tylko myjąc je, nakładając maseczki oraz inne kosmetyki, ale również należy je czesać odpowiednią szczotką. Jak dobrać idealną szczotkę do włosów? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/szczotka-do-wlosow-jaka-powinna-byc/

Jaka szczotka będzie idealna dla włosów normalnych?

Włosy w zależności od tego jakiej są budowy i jaką mają strukturę mają różne potrzeby. Dotyczy to ich pielęgnacji zarówno pod względem doboru kosmetyków, jak i odpowiedniej szczotki do ich czesania.

Cienkie włosy należy czesać gęstą szczotką, która wykonana jest z naturalnego włosia dzika, co pozwoli na delikatne ich rozczesywanie bez obawy o uszkodzenie ich struktury. Szczotka ta również pozwoli nam na oczyszczenie pasm włosów z wszelkich zanieczyszczeń, takich jak kurz i pył, a dodatkowo natłuści je tworząc naturalny filtr ochronny.

Włosy wypadające powinny być czesane bardzo ostrożnie klasyczną szczotką, która posiada szeroko rozstawione ząbki zakończone osłonkami w postaci małych plastikowych kuleczek. Rozczesywanie wówczas nie sprawi nam bólu, a także pomoże wykonać masaż głowy, który pobudzi mieszki włosowe do wzrostu.

Trudne do czesania włosy

Długie włosy wymagają dużej okrągłej szczotki ceramicznej, za pomocą której można je od razu modelować. Taka szczotka nie tylko pomoże rozczesać włosy, ale również ułoży je i podniesie u nasady, jeśli będziemy na niej suszyć nasze długie włosy.

Włosy grube, które mają tendencję do puszenia się, wymagają szczotki, która je wygładzi i ułatwi rozczesywanie. Doskonale sprawdzi się w tej roli szczotka płaska, podłużna z syntetyczno-naturalnym lub nylonowym włosiem.

Włosy kręcone wymagają o wiele więcej i ich czesanie z pewnością nie należy do najłatwiejszych! Czesać je powinno się szczotką z drewna lub bambusa, która posiada grube i szeroko rozstawione ząbki. Wówczas czesanie nie będzie wyrywaniem i plątaniem pasm.

Przeczytaj też: http://mydlanyraj.pl/wypadajace-wlosy-ratunku/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here