Rozliczenia podatkowe marynarzy

Wśród marynarzy panuje błędne przekonanie, że nie są oni objęci prawem podatkowym i wielu z nich nie rozlicza się z urzędem skarbowym. W praktyce każdy marynarz może zostać poddany kontroli skarbowej, nawet jeśli nie ma go w bazie danych US. Należy pamiętać, że takie sytuacje jak zakup samochodu, czy mieszkania powoduje automatyczne wprowadzenie danych każdego obywatela do bazy ewidencyjnej i może spowodować kontrolę. Ostatnie lata pokazują, że zdarzają się również nagłe wezwania do urzędu skarbowego spowodowane wysłaniem przez armatorów zagranicznych z krajów takich jak: Holandia, Dania, Anglia, Norwegia, informacji o przychodach marynarzy do polskich urzędów.

Podatki marynarskie budzą wiele wątpliwości podczas interpretacji, dlatego warto skorzystać z pomocy prawnej, aby uniknąć przykrych konsekwencji. W trójmieście mamy do dyspozycji kancelarie prawne które specjalizują się w marynarskim prawie podatkowym i są w stanie pomóc podczas corocznych rozliczeń oraz objąć ochroną prawną marynarzy i ich rodziny.

Podatki dla marynarzy to bardzo zindywidualizowana kwestia, nawet jeśli pracują na tym samym statku, mogą zawierać zupełnie inne umowy, a także pracować dla kontrahentów różnych krajów i z tychże krajów uzyskiwać przychody w danym roku podatkowym. Szczególnie ważna jest kwestia podwójnego opodatkowania, która często jest kłopotliwa i nie zawsze zrozumiała. Nieporozumienia wynikają głównie z faktu, że przepisy regulujące w Polsce podatki marynarskie nie są dokładnie sprecyzowane.

Dodatkowo wprowadzenie konwencji MLI komplikuje sprawy podatkowe marynarzy i zwiększa ryzyko sankcji wobec nich za nieprawidłowe rozliczenie lub jego brak.

Pomoc prawna dla marynarzy nie ogranicza się jedynie do rozliczeń podatkowych. Prawnik może okazać się bardzo potrzebny w sprawach odszkodowawczych, przy zawieraniu kontraktów, w reprezentacji przed Urzędem Skarbowym, Urzędem Morskim, Izbą Morską i innymi urzędami związanymi ze sprawą. Więcej szczegółów poznamy na stronie https://radcaprawny-trojmiasto.pl/podatki-marynarskie/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here