zabawka dla psa

Każdy pies uwielbia się bawić. Niezależnie czy jest to mały szczeniaczek czy dorosły pies. Dorosłe pupile również nie pogardzą zabawką. Na przeszkodzie staje jednak jeden problem. W sklepach zoologicznych takie zabawki są często drogie, a zwierzak potrafi je zniszczyć w mgnieniu oka. Już po 10 minutach nowej zabawce brakuje, nosa czy guzika. Istnieje jednak rozwiązanie. Zabawki dla swoich pupili możemy wykonać zupełnie sami. Do tego potrzebne nam będą przedmioty, które bardzo często mamy w domu. 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/diy-zabawki-dla-psow/

Butelka z niespodzianką

Wiele osób nie wie jak w kreatywny sposób można ze zwykłej butelki zrobić zabawkę, którą pupil będzie się bawił zarówno w domu jak i na dworzu. Pustą butelkę np. po wodzie  myjcie dokładnie, a następnie wysuszcie. Przez otwór wkładacie do środka smakołyki ( najlepiej jeśli będą to suche chrupki), a także cienkie paski z materiału. Możecie w tym celu wykorzystać stare ubrania, ręczniki czy szmatki do sprzątania. Całość mieszacie ze sobą i kładziecie na podłodze w pozycji leżącej. Pamiętajcie, aby nie zakręcać butelki. Psiak będzie się musiał trochę nagimnastykować, zanim dostanie się do niespodzianki.

Wytłoczka po jajkach

Każdy posiada w swoim zapewne wytłoczkę po jajkach. Zamiast od ją wyrzucać ją do kosza, możemy podarować taki prezent swojemu pupilkowi. Do środka włóżcie smakołyki i zamknięcie pudełko. Dodatkowo możecie je również obwiązać np. sznurkiem jutowym.

Butelka i skarpetka

Starą skarpetkę możecie użyć na zabawkę dla swojego pupila. Wystarczy, że pustą, niewielką butelkę wsadzicie do środka i zawiążecie na końcu niewielki supeł. Piesek wprost kocha gryźć, zwłaszcza jeśli zabawka wydaje ciekawe dźwięki, dodatkowo możecie w taką butelkę wsypać groszki, które będą wytwarzały jeszcze lepszy dźwięk.

Zobacz też: http://mydlanyraj.pl/komendy-ktore-twoj-pies-powinien-znac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here