laser do depilacji

Zabiegi depilacyjne od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością, zwłaszcza wśród kobiet. Realizowane są one z użyciem coraz nowocześniejszych metod i urządzeń, dlatego każda klientka studiów urody jest w stanie znaleźć zabieg dostosowanych do jej potrzeb oraz wymagań. Oczywiście zawsze warto decydować się na usługi realizowane przez cenione firmy.

Czy jednak zabiegu depilacyjne są w ogóle potrzebne? Przecież w sklepach kupić można specjalne, domowe depilatory, które także dobrze radzą sobie z owłosieniem. I tak i nie. Jak bowiem można się domyślić, na rynku znajdziemy sprzęty lepsze i gorsze. Tych drugich jest niestety więcej. Co ważne, ich używanie często związane jest z pewnymi ograniczeniami, które dotyczą przede wszystkim długości, grubości i barwy usuwania włosów.

Co więc zrobić, by skuteczność tego typu zabiegów okazała się odpowiednia? Najlepiej postawić właśnie na usługi dobrze ocenianych studiów urody. Dzięki nim możemy mieć pewność, że zastosowany laser do depilacji rzeczywiście pozwoli nam pożegnać się z niepotrzebnym owłosieniem.

Jaki sprzęt jest używany do depilacji laserowej?

Kolejny raz warto jednak podkreślić, że ogromne znaczenie ma to, do jakich specjalistów się udamy. Krótka analiza oferty rynkowej pozwoli nam wybrać firmę gwarantująca wysoką jakość świadczonych usług. W tego typu studiach najczęściej stosowany jest tak zwany laser diodowy, uznawany obecnie za jeden z najskuteczniejszych sprzętów do usuwania owłosienia. Zwłaszcza wówczas, gdy zależy nam na trwałym efekcie gładkiej skóry.

Skąd się to bierze? Ponieważ laser diodowy bezpowrotnie niszczy mieszki włosowe. Jednocześnie, sama głowica zapewnia znacznie ograniczenie bólu. Z powodzeniem może być wykorzystywana zarówno na małym, jak i dużym obszarze. Taki laser do usuwania owłosienia okaże się więc bardzo dobrym wyborem. Zwłaszcza gdy obsługiwany jest przez cenionych specjalistów, którzy doskonale znają się na swojej pracy.

Przygotowanie do depilacji laserowej – o czym warto pamiętać?

Oczywiście nie oznacza to, że do zabiegu nie należy się przygotować. Dzień przed zabiegiem trzeba ogolić włosy w miejscu, w którym ma zostać przeprowadzona depilacja. Sama skóra nie może być w żaden sposób podrażniona, ani sucha – z tego powodu przed zabiegiem warto wypić co najmniej 2 litry wody. Samo golenie musi odbyć się przy użyciu maszynki. Nie ma mowy o wyrywaniu włosów pęsetom czy tez za pomocą wosku bądź mechanicznym depilatorów.

Do tego wszystkiego trzeba dodać pewne ograniczenia związane z realizowanymi zabiegami pielęgnacyjnymi. Na 4 tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z kremów bądź maści zawierających witaminę A i C, a także retinoidy. Peelingi trzeba odstawić tydzień przed zabiegiem, a leki i zioła światłouwrażliwiajace 2 tygodnie przed.

W celu sprawnego przygotowania ciała do depilacji warto odwiedzić stronę internetową zakładu, do którego chcemy się udać, lub skonsultować się z jego pracownikami. Dzięki temu unikniemy ewentualny powikłań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here