kontroler jakości

Zawód kontroler jakości, chociaż z pewnością jest łatwo dostępnym zawodem, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem, nie jest najlepiej opłacalnym zajęciem w naszym kraju. Wbrew pozorom, zadania kontrolera cechuje spora różnorodność. Wynika to z faktu, że jest on mocno powiązany z liniami produkcyjnymi, a co za tym idzie z wieloma rodzajami produkcji oraz specyfikację zakładów rozwijających się na terenie naszego kraju. Czym dokładnie zajmuje się osoba która pracuje na stanowisku kontrolera jakości? Jakie są jej obowiązki? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-kontrolera-jakosci/ 

Czym zajmuje się kontroler jakości?

Z perspektywy osoby trzeciej, kontroler jakości najczęściej zajmuje się monotonny mi czynnościami, godzinami kontrolowania tych samych elementów, zwracania uwagi na te same wady produkcyjne oraz brak możliwości rozwoju i samorealizacji zawodowej. To wszystko przez 8, a nawet 12 godzin dziennie. Okazuje się, że jest to myślenie nieprawidłowe.

Oczywiście, tak jak w każdej pracy po jakimś czasie zaczniemy odczuwać rutynę, ale nie jest to aż tak drastyczne, jak jest to przedstawiane. Kontroler jakości Może zajmować się doglądaniem rys na lakierze zderzaka, pęknięciem na elemencie szklanym, zwracanie uwagi na rysy na plastikowym komponencie. Prawda jest taka, zarówno równość jest tak przy ogromna, jak cały rynek zakładów produkcyjnych w naszym kraju. Mówi się, że ile fabryk, tyle produkcji i tyle kontroli jakości. 

Jakie zadania stoją przed kontrolerem jakości?

Jako kontroler jakości będziemy wykonywać zadania, które polegają na kontroli danego procesu związanego z produkcją. W naszych kompetencjach leżą pracę administracyjne związane z obsługą działu, a także pomocy przy realizacji określonych procedur związanych z kontrolą jakości. W przypadku kiedy zdecydujemy się podjąć pracę na takim stanowisku, musimy być zobowiązani do zbierania informacji od klientów na temat jakości danych produktów. Nasza praca będzie polegała w głównej mierze na nadzorowanie procesem oraz dokładanie wszelkich starań, żeby finalny produkt osiągnął najwyższą jakość.

Obowiązki na stanowisku: Kontroler jakości

Do głównych obowiązków kontrolera jakości należą:

 • sporządzanie okresowych i szczegółowych planów kontroli poszczególnych komórek organizacyjnych,
 • przeprowadzanie kontroli planowych, doraźnych i sprawdzających,
 • analiza zgodności funkcjonujących procedur i przepisów wewnętrznych w świetle obowiązujących regulacji prawnych,
 • analiza odstępstw od obowiązujących procedur, ustalanie i wyjaśnianie ich przyczyn, formułowanie wniosków dotyczących zmian procedur oraz osób odpowiedzialnych,
 • przyjmowanie wyjaśnień, oświadczeń czy zastrzeżeń zgłaszanych przez kontrolowane jednostki,
 • prowadzenie dokumentacji kontrolnej i pokontrolnej,
 • sporządzanie protokołów z kontroli oraz projektów wystąpień,
 • uczestniczenie w naradach śród- oraz pokontrolnych,
 • przygotowanie instruktażu oraz doradztwo,
  przygotowanie okresowych sprawozdań z wykonania zadań,
 • przeprowadzanie oględzin i ich dokumentowanie,
 • zabezpieczenie dowodów wymagających interwencji.

Zobacz też: http://4emotion.pl/jak-wyglada-praca-rapera/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here