Jaki smartfon wybrać?

W dzisiejszych czasach telefon komórkowy stał się nieodłączną częścią naszego życia. Bez tego niewielkiego i niepozornie wyglądającego urządzenia większość z nas nie wyobraża sobie życia.
Wraz z rozwojem technologii i modernizacji forma telefonów komórkowych uległa znacznym przemianom. Zanim powstały dobrze nam dzisiaj znane smartfony, na rynek wkraczały pierwsze modele komórek, których wygląd i funkcjonalność w dużym stopniu różniły się od tych występujących obecnie. Pierwszy telefon komórkowy ważył prawie kilogram i wymiarami przypominał cegłę. Jak można się łatwo domyślić, taki telefon nie sposób było schować do kieszeni, jak robimy to dziś.
Jednak wraz z postępem ewolucji pojawiły się małe, poręczne i proste w obsłudze dotykowe smartfony, które każdego dnia ułatwiają nam codzienne czynności. Oprócz podstawowych funkcji, jakimi są wykonywanie połączeń telefonicznych oraz pisanie SMS-ów, smartfony mają wiele innych zastosowań. Przy użyciu tylko naszego telefonu możemy połączyć się z internetem, za pomocą kilku ruchów palca możemy wyszukać potrzebne informacje w sieci, sprawdzić połączenie komunikacją miejską, czy nawet zamówić pizzę. Możliwości są nieograniczone.
Nasz smartfon może również zastąpić wiele innych urządzeń i przedmiotów. Przykładowo zamiast nerwowo przeszukiwać szafki w poszukiwaniu kalkulatora, w momencie, kiedy pilnie go potrzebujemy, możemy posłużyć się tym wbudowanym w nasz telefon. Papierowy kalendarz również możemy zastąpić, dzięki temu nie musimy nosić ze sobą ciężkiego plannera, a nasz kalendarz zawsze mamy przy sobie.
Można tak wymieniać w nieskończoność.
Smartfon zastępuje nam również aparat fotograficzny, dzięki czemu w każdym momencie możemy uwiecznić daną chwilę naszego życia, bez konieczności dźwigania ze sobą ciężkiej lustrzanki. Oczywiście zdjęcie wykonane dowolnym telefonem będzie gorszej jakości, jednak na rynku stopniowo pojawiają się modele telefonów z bardzo zaawansowanym aparatem o wieloelementowym obiektywie, co daje efekty podobne do tych po użyciu lustrzanki.
Za pomocą naszego telefonu możemy w każdej chwili sprawdzić pogodę, odczytać wiadomości e-mail czy posłuchać muzyki, a w przypadku długiej trasy w nieznane tereny smartfon może zastąpić GPS-a.
Możliwości jest bardzo dużo, jednak w pewnym stopniu zależą one od modelu telefonu komórkowego. Nasuwa się więc pytanie: jaki smartfon wybrać? Przede wszystkim należy kierować się funkcjonalnością i praktycznością telefonu.
Osoby, które potrzebują go tylko do prostych czynności, jak wykonywanie połączeń i korzystanie z podstawowych funkcji, mogą ograniczyć się do wyboru tańszego modelu, natomiast freelancerzy, youtuberzy, osoby prowadzące swojego bloga czy zarabiające na budowaniu swojej marki w internecie mogą rozejrzeć się za smartfonami, które dadzą im dostęp do bardziej zaawansowanego aparatu i programów do obróbki zdjęć. Bardzo ważna dla nich będzie jakość zdjęć i ich kolorystyka.
Natomiast jeśli chodzi o wybór miedzy różnymi oprogramowaniami charakterystycznymi dla poszczególnych telefonów, jak na przykład między Androidem i iOS – tutaj jest to kwestia indywidualna i każdy musi sprawdzić, który system jest dla niego wygodniejszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here