filtry

Okres wiosenno-letni jest czasem zwiększonej ekspozycji skóry na promienie słoneczne. W takim celu konieczne jest stosowanie odpowiedniej ochrony przeciw promieniami UV. W takim celu najlepiej jest sięgnąć po odpowiedni kosmetyk aplikowany na skórę. Ograniczy on w znacznym stopniu przenikanie promieniowania słonecznego przez skórę. Dobrze jest też sięgnąć w naturalny filtry, tak jak na przykład olej kokosowy, masłosza czy olejek z nasion marchwi. Dlaczego ochrona przeciw słońcem jest tak ważna? Jak stosować filtry antyUV? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/krem-z-filtrem-do-twarzy-i-ciala/ 

Ochrona skóry przed promieniami słonecznymi 

Ochrona skóry przed promieniami UV ma przede wszystkim wymiar zdrowotne. Jest najskuteczniejszym profilaktyka nowotworów skóry, który rozwijają się pod wpływem ekspozycji na słońce. Chodzi tutaj głównie o raka płaskonabłonkowego oraz czerniaka. Pod wpływem promieniowania słonecznego może dojść do uszkodzenia DNA komórek skóry oraz rozwoju zmian nowotworowych.

Co więcej promieniowanie słoneczne uszkadza skórę włókien kolagenowych, a także sprzyja przesuszeniu się i naruszeniu ochronnej warstwy lipidowej. Wszystkie te czynniki przekładają się na pogorszenie wyglądu skóry, która straci na elastyczności i blasku. W dłuższej perspektywie czasu można zaobserwować też objawy starzenia się skóry takie jak – utrata elastyczności, przebarwienia skórne i pojawienie się pierwszych zmarszczek. 

Jak stosować filtry przeciwsłoneczne? 

Filtry chroniące przed promieniami słonecznymi należy stosować przed każdym wyjściem na słońce. Zaleca się też aplikowanie odpowiedniego preparatu na 30 minut przed wyjściem na zewnątrz, a także co dwie godziny podczas dłuższego pobytu na słońcu. Każdorazowo po wyjściu z wody należy nałożyć nową warstwę filtra. Krem z filtrem to jednak nie wszystko, należy pamiętać też o stosowaniu odpowiednich kosmetyków do włosów, a także chronić oczy i głowę przed słońcem. 

Skórę powinniśmy chronić przede wszystkim ze względu na powstające na skutek niekorzystnego działania słonecznego schorzeń takich jak: 

  • stany przednowotworowe
  • nowotwory skóry
  • czerniak skóry
  • przebarwienia – piegi i plamy soczewicowate 

Zobacz też: http://mydlanyraj.pl/jak-wykonac-peeling-skory-glowy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here