Kwiaty na balkon - jakie wybrać?

Na co należy zwrócić uwagę, kiedy chcemy wybrać odpowiednie kwiaty na balkon? Prawdą jest, że kiedy nadchodzi kwiecień, nasze balkony mienią się coraz to piękniejszymi kolorami kwiatów. Powstaje jednak pytanie: jakie kwiaty będą najlepsze właśnie na balkon? Które z nich to kwiaty jednoroczne, a które to wieloletnie rośliny balkonowe? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących wyboru odpowiednich kwiatów na balkon, znajdziecie państwo w naszym poniższym artykule.

Petunie – czy aby na pewno to dobry pomysł?

Jednymi z najpopularniejszych kwiatów, jeśli chodzi o kwiaty na balkon, są petunie. Jeśli zatem szukamy odpowiedzi na pytanie, które brzmi: jakie kwiaty na balkon, to z całą pewnością bardzo dużo osób odpowie nam, że petunie to świetny pomysł, jeśli chodzi o kwiaty balkonowe. Czy jednak na pewno tak jest? Wszystko tak naprawdę zależy od tego, od jakiej strony znajduje się nasz balkon. nie jest żadną tajemnicą, że petunie bardzo lubią słońce, ale lubią też, kiedy mają mokrą ziemię. Z uwagi na dużą ilość liści, petunie wymagają bardzo częstego podlewania, szczególnie, jeśli za oknami panują niemiłosierne upały. Najlepszym miejscem dla petunii będzie zatem balkon od strony wschodniej, lub południowej. Wówczas, kwiaty te dostaną odpowiednią ilość światła. Stawianie petunii na balkonie, który dodatkowo jest zacieniony przez drzewa, nie jest dobrym pomysłem. Wówczas, do naszych kwiatów nie będzie docierała odpowiednia ilość światła. Jeśli jednak mamy balkon od bardzo dobrze nasłonecznionej strony, spokojnie możemy postawić na nim petunie.

Pelargonie – klasyka kwiatów balkonowych

Klasycznym przykładem kwiatów balkonowych, są pelargonie. Z roku na rok przybywa ich odmian, kolorów, jak również rodzajów. Nie ma się co dziwić, ponieważ pelargonie obecnie uchodzą za najpopularniejsze kwiaty na balkon. Jeśli zatem zdecydujemy się na ich zakup, mamy do wyboru pelargonie pnące, jak również płożące się. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, na jaki rodzaj sadzonki się zdecydujemy. Jeśli jednak marzy nam się przepiękny, kwiatowy „dywan”, który będzie zwisał z naszego balkonu, kapitalnym rozwiązaniem w tej kwestii będzie zakup pelargonii płożących. Z kolei jeśli nie chcemy, aby kwiaty zajmowały bardzo dużą część naszego balkonu, a jedynie stanowiły jego delikatną ozdobę, wówczas powinniśmy się zdecydować na pelargonie pnące.

Inne rośliny balkonowe

Nie jest jednak prawdą, że na balkonie hodujemy tylko i wyłącznie pelargonie czy petunie. Możemy też spotkać inne przykłady roślin balkonowych, nie zawsze tych, które charakteryzują się dużą ilością kwiatów. Wszelkiego rodzaju rośliny płożące, które jednocześnie służą jako antidotum na komary, także cieszą się bardzo dużą popularnością, jeśli chodzi o rośliny balkonowe. Dodatkowo, wyglądają one bardzo efektownie, ponieważ kolory liści takich roślin zwykle są bardzo oryginalne. Sam zapach ich, choć dla nas ledwo wyczuwalny, dla komarów czy meszek, jest wprost nie do zniesienia. Z pewnością takich roślin także nie powinno zabraknąć na naszych balkonach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here