Liposukcja ultradźwiękowa

Liposukcja ultradźwiękowa jest stworzona dla osób, które chcą zredukować tkankę tłuszczową, pozbyć się cellulitu oraz ożywić i poprawić elastyczność skóry.

Na czym polega i jak wygląda bezoperacyjna liposukcja?

Zabieg ten jest inaczej nazywany kawitacją, polega on na rozbijaniu tkanki tłuszczowej za pomocą ultradźwięków.Na początku takiego zabiegu skóra w miejscu przeznaczonym do wykonania liposukcji zostaje pokryta żelem oraz wykonywany jest masaż głowicą posiadającą promieniowanie podczerwone. Pozwala to na rozgrzanie tkanek i przyspieszenie metabolizmu. Następnie przy pomocy głowicy ultradźwiękowej, komórki tłuszczowe zostają rozbite.Niestety metoda ta nie daje pożądanych efektów podczas jednego zabiegu, dlatego należy wykonać ich kilka.

Przygotowanie się do zabiegu.

Przygotowanie nie jest bardzo kłopotliwe, wystarczy na kilka dni przed umówionym zabiegiem zwiększyć spożywanie płynów o około 1,5l w ciągu dnia. Jest to bardzo potrzebne do prawidłowego nawodnienia tkanki tłuszczowej w której zajdzie proces rozbicia. Taką ilość przyjmowanej wody należy stosować również po zabiegu, ponieważ w ten sposób pozbędziemy się z naszego organizmu toksyn i tłuszczu.

Liposukcja efekty uboczne.

Efektem ubocznym takiej metody pozbycia się tkanki tłuszczowej są tylko nieliczne siniaki, które mogą pojawić się w miejscu zmienionym zabiegowo, dlatego jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż tradycyjna metoda wykonania tego zabiegu.W porównaniu do zwykłej liposukcji jest to metoda praktycznie bezbolesna i bezinwazyjna. Oprócz tego czas rekonwalescencji pacjenta jest znacznie krótszy niż w przypadku tradycyjnego odsysania tłuszczu.

Efekty liposukcji.

W przypadku metody bezoperacyjnej efekty jakie możemy zauważyć po przeprowadzeniu takich zabiegów to przede wszystkim: pobudzenie krążenia, ujędrnienie skóry oraz redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej.Musimy jednak pamiętać, że aby skóra w pełni się zregenerowała musi minąć kilka miesięcy. Jak długo efekt utrzyma się na naszym ciele zależy od stosowania diety oraz od uprawiania jakiejkolwiek aktywności fizycznej.

Jak każdy zabieg i ten posiada przeciwwskazania do jego wykonania, dlatego warto jest wcześniej zasięgnąć opinii lekarza specjalisty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here