Najciekawsze komedie ostatnich lat

Często można natknąć się w internecie na pytanie „jakie komedie polecacie?”. Odpowiedź nie jest wcale taka prosta, ponieważ komedia to jeden z najbardziej obszernych gatunków kina, a jednocześnie ogromna większość mocno reklamowanych komedii to straszliwe szmiry. Przyjrzymy się zatem filmom z ostatnich paru lat i polecimy to co najlepsze z dostępnych na rynku komedii.

Komedie polskie
Wbrew pozorom mamy w Polsce kilka zabawnych filmów, które nie są typową „komedią romantyczną z białym plakatem”.

Gotowi na wszystko. Exterminator
Pięciu facetów przeżywających właśnie kryzys wieku średniego postanawia reaktywować zespół heavy metalowy, w którym grali w młodości. Postanawiają zawalczyć o dotację z Unii Europejskiej i muszą zmierzyć się z oczekiwaniami sponsorów, którzy chcą z nich zrobić bardziej „przyjaznych publice” artystów. Film pełen pasji, w którym aktorzy wyraźnie świetnie się bawili. Idealny dla fanów klasycznych numerów.

Atak Paniki
Film stojący z kompletnie innej strony niż Exterminator. Do tego stopnia, iż wiele osób nie twierdzi by była to komedia. Opowiada pięć luźno powiązanych ze sobą historii, z których wszystkie prowadzą do tytułowego ataku paniki. Film pełen rosnącego napięcia, idealny dla osób, które bawi absurdalny sposób w jaki ludzie reagują w stresujących sytuacjach.

Moje Córki Krowy
Jest to właściwie komediodramat, który opowiada historię dwóch sióstr, rozchwytywanej aktorki i typowej kury domowej. W wyniku śmierci matki postanawiają zacieśnić więzy rodzinne co prowadzi do wielu zabawnych, ale i emocjonalnych sytuacji.

Komedie Amerykańskie
Choć może wydawać się, że amerykańskie komedie dzielą się albo na przynajmniej przyzwoite animacje dla całej rodziny, albo pełne kloacznych żartów obrazy o ludzkim idiotyzmie. To wciąż można znaleźć wśród nich parę perełek.

Wieczór Gier
Grupa przyjaciół regularnie spotyka się na wieczorach gier planszowych. Gdy do miasta przyjeżdża wyjątkowo popularny brat głównego bohatera sprawy zaczynają przyjmować inny obrót. Do gry dołączają drobni kryminaliści, mafia, a nawet policja. Jest to jedna z tzw. głupich komedii, ale większość gagów oparta jest na kreatywnym rozwiązywaniu problemów dzięki czemu film nie staje się za głupi.

Barry Seal: Król Przemytu
Film, który bierze na warsztat biografię tytułowego Barryego Seala, który był pilotem szmuglującym do stanów olbrzymie ilości narkotyków. Film wyraźnie nie traktuje się poważnie i opowiada historię prostaczka i życiowego nieudacznika, który w wyniku coraz większych zbiegów okoliczności wplątuje się w sytuacje bez wyjścia. Film niesamowicie kolorowy, który bardzo mocno wypunktowuje największe absurdy w relacjach USA – Kartele Narkotykowe.

Lady Bird
Film skupiający się na tytułowej bohaterce, czyli uczennicy katolickiego liceum, która wywodzi się z biednej rodziny. Jest to bardzo poruszająca, ale też często zabawna historia o dojrzewaniu, konfrontowaniu się z różnicami społecznymi i rozwiązywaniu konfliktów rodzinnych. Film jednakowo zabawny co wzruszający.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here