komputer
fot. Pixabay.com

Pandemia koronawirusa spowodowała, że zamknęliśmy się w domach, a całe nasze życie, łącznie z tym zawodowym przenieśliśmy do świata online. Jeśli pracujecie zdalnie i planujecie zakup nowego sprzętu komputerowego, koniecznie sprawdźcie, na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Przeczytaj też: http://www.przejrzystapolska.pl/komputery-do-pracy-biurowej-o-czym-pamietac-przy-jego-zakupie/

Na co zwrócić uwagę, gdy kupujemy komputer do pracowania?

W jaki laptop do pracy zainwestować? W przynajmniej taki, który kosztuje ponad 2000 złotych. Wówczas możemy mieć pewność, że nie zawiedzie nas jego wydajność i sprawność. Pod uwagę w pierwszej kolejności weźmy procesor. Najpopularniejsi producenci procesorów komputerowych to Intel i AMD. My proponujemy wybierać spośród tych, których modele oznaczane są literą i, na przykład Intel Core i5. Im wyższe oznaczenie, tym sprawniejszy procesor.

Kolejny aspekt, który należy wziąć pod uwagę to karta graficzna oraz pamięć RAM. Te są istotne dla osób, które w swojej pracy zajmują się obróbką graficzną zdjęć, filmów czy obsługą innych bardziej zaawansowanych programów komputerowych, które są im niezbędne do wykonywania codziennych obowiązków. Minimum 4GB RAM to pamięć, w którą powinniśmy celować, jeśli szukamy laptopa do zdalnego pracowania.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę? Na Dysk twardy, oczywiście. Dyski HDD odeszły już do lamusa. Teraz prym wiodą dyski SSD, to one sprawiają, że komputer działa bardzo szybko i sprawnie, a jednocześnie zużywa niewiele energii. Polecamy laptopy, których pojemność dysku wynosi 120 GB.

Jaki laptop do pracy biurowej wybrać?

Jeśli mamy Wam podpowiedzieć, jaki laptop do pracowania będzie najlepszy, polecamy Wam kilka z nich. Zmieściliśmy się w zakresie cenowym między 2000 a 2500 złotych. Taka kwota wystarczy, aby kupić satysfakcjonujący nas komputer. Na nim odpiszemy na maile, stworzymy teksty w dokumentach tekstowych, wykonamy drobne prace graficzne, skorzystamy z wielu aplikacji i programów.

Pierwszym laptopem, jaki chcemy Wam polecić, jest Dell Inspiron 15 z 8GB RAM i dyskiem SSD o pojemności 256 GB. Posiada on kartę graficzną Intel UHD Graphics oraz procesor Intel Core i3.

Inny model, który możemy Wam polecić to z kolei Lenovo IdeaPad3. Posiada on procesr AMD Ryzen 7 z RAM-em o pojemności 8 GB oraz dyskiem SDD o pojemności 512 GB. Do tego jest ultracienki – możemy więc spokojnie pracować z nim z każdego miejsca.

Zobacz też: http://mydlanyraj.pl/materac-do-sypialni-wybieramy-najlepszy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here