Bezpieczny zabieg

Wiele osób cierpi na depresję i problemy psychologiczne związane z łysieniem i utratą włosów. Badania pokazały, że całkowita bądź nawet częściowa utrata włosów jest często dużym ciosem dla człowieka szczególnie tego dbającego o swój wizerunek. Nie ma co jednak martwić się i stresować, ponieważ medycyna estetyczna zna sposoby na, choć częściowe, odtworzenie włosów.

Wszczepianie włosów

Wszczepianie włosów to metoda stosowana w klinikach medycyny estetycznej Stanów Zjednoczonych już od kilkunastu lat. Wielokrotnie z tej metody korzystały gwiazdy Hollywood i amerykańskiej polityki. W Polsce metoda przeszczepu włosów jest dość nowym zjawiskiem, dlatego warto choć w małej skali nakreślić krótką charakterystykę tejże metody.

Przeszczep włosów polega w największym skrócie na pobraniu cebulek włosów z miejsc na ciele, gdzie te włosy rosną i wszczepieniu ich w miejsce, gdzie struktura włosa już utraciła swoje właściwości. Niestety skóra głowy ze względu na czynniki genetyczne bądź inne związane ze stresem czy chorobami ma tendencję do utraty możliwości utrzymania włosów, jednak postęp naukowy w medycynie pozwala nam tę tendencję odwrócić i przenieść włosy znów na głowę.

Często zadawane pytanie: czy przeszczep włosów jest skuteczny?

Klienci często dzwonią bądź piszą do klinik medycyny estetycznej pytając czy przeszczep włosów jest skuteczny. Badania pokazują, że jest, gdyż większość zabiegów udaje się. Oczywiście 100-procentowej skuteczności nie ma nigdy, jednakże jest to seria zabiegów, które przy dość dobrze opracowanych metodach, dobrym sprzęcie i wykwalifikowanej kadrze pracowniczej po prostu muszą się udać.

Wiele oczywiście zależy od obranej metody zabiegu, gdyż występuje kilka wariantów tego typu przeszczepów. Przykładowo dostępne są przeszczepy metodą szybką i bezinwazyjną metodą S.A.F.E.R. bądź przy pomocy robota medycznego ARTAS. Od klienta zależy, jaką wybierze klinikę, zespół specjalistów a przy tym metodę zabiegu.

Czym jest transplantacja włosów Warszawa?

Transplantacja włosów Warszawa to zabieg oferowany w jednej z warszawskich klinik medycyny estetycznej. Zabieg prowadzony jest metodą S.A.F.E.R. Jest to metoda nie tylko skuteczna, ale i szybka w przeprowadzeniu i zostawiająca niewiele blizn w przeciwieństwie do innych metod, przy których gojenie się ran pozabiegowych a przy tym okres rekonwalescencji są zazwyczaj dłuższe. Co do tempa gojenia wystarczy zaznaczyć, że już po tygodniu od zabiegu klient ma możliwość noszenia krótkiej fryzury bez widocznych blizn po zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here