włosy
fot.: pexels.com

Farbowanie włosów jest bardzo popularnym zabiegiem kosmetycznym, wykonywanym najczęściej przez kobiety w celu zmiany lub odświeżenia swojego wyglądu. Jednym z popularnych pytań jest jednak to, czy warto samodzielnie farbować włosy, czy lepiej jest w tym celu udać się do salonu fryzjerskiego.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/farbowanie-wlosow-tak-czy-nie-2/

Farbowanie włosów w domu

Wiele kobiet decyduje się na farbowanie włosów w domu, przede wszystkim na niższą cenę. Wynika to z faktu, że płaci się tylko za zakup farby do włosów. Ponadto, samodzielna koloryzacja jest znacznie wygodniejsza i zajmuje mniej czasu. Wynika to z faktu, że nie trzeba poświęcać kilkanaście minut na dojazd z domu do salonu lub szukanie wolnej chwili pomiędzy pracą, a czasem dla siebie. Oprócz tego, farbując włosy w domu często nie trzeba się przejmować tym, jak się wygląda. Można także nadrobić inne domowe obowiązki, takie jak np. sprzątanie.

Niestety, farbowanie włosów w domu może ponosić za sobą także dość duże ryzyko. Związane jest to z nieodpowiednio dobranym odcieniem. Warto także pamiętać, że wybór odcieni farb w sklepie czy drogerii jest ograniczony. Istotne jest również to, że w przypadku nieodpowiednio dobranego koloru, jego ściągnięcie nie jest takie proste.

Koloryzacja w salonie fryzjerskim

Jeżeli chodzi o farbowanie włosów w salonie fryzjerskim, to jest ono przede wszystkim znacznie droższe. W tym przypadku płaci się za koloryzacje, która opiera się na lepszych jakościowo produktach; podcięcie i modelowanie włosów, a czasem także zabiegi regenerujące. Warto jednak pamiętać, że wizyta w salonie fryzjerskim łączy się także z komfortem i relaksem.

Co więcej, fryzjer ma także znacznie większe możliwości co do dopasowania koloru włosów. Wynika to z tego, że może on połączyć kilka odcieni, które przyniosą zadowalające efekty. Dzięki temu, skóra głowy i włosy są mniej narażone na podrażnienia czy uszkodzenia.

To, czy wybierze się koloryzacje w domu czy w profesjonalnym salonie fryzjerskim, zależy m.in. od tego, jaki efekt chce się uzyskać, ile można pieniędzy na to poświęcić i co jest dla nas bardziej wygodne.

Przeczytaj też: http://mydlanyraj.pl/jakie-fryzury-sa-modne-w-2020/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here