Co by tu obejrzeć?

Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której mamy wolny wieczór i w sumie to chętnie obejrzelibyśmy jakieś fajne filmy. W takim wypadku zazwyczaj jednak następuje blokada. Co obejrzeć. Serwisy VOD są pełne ciekawych tytułów, ale wybór jest aż zbyt duży, nawet najbardziej pewni swoich gustów nie potrafią się zdecydować. No to może zasugerujecie się tymi drobnymi propozycjami.

Mission Impossible
Choć pierwsze trzy filmy zaistniały w naszej pamięci jako kultowe, ale trochę śmieszne filmy akcji z początku lat 2000-nych, to od części czwartej, o podtytule Ghost Protocol mamy do czynienia z serią filmów pełnych nie tylko świetnej reżyserii, ale także doskonałej kaskaderki. Nie jest sekretem, że Tom Cruise lubi wykonywać własne sceny kaskaderskie i wspinał się już na Burj Khalifa i wisiał na skrzydle startującego samolotu. Krótko mówiąc jest co oglądać.

Marvel Cinematic Universe
Co prawda świat składa się już raczej tylko z ludzi, którzy wszystkie filmy Marvela widzieli, albo z tych, którzy po prostu wiedzą, że ich nie lubią, to wciąż filmy te mają jedną zaletę – nie można się na nich zawieść. Nawet najgorsze z nich to obrazy kompletne i kompetentne. Jeśli nie macie ochoty przesadnie myśleć, a nie chcemy przesadnie ryzykować, nie ma lepszego wyboru.

Klasyki
Liczba starych filmów, których nie widzieliśmy wzrasta każdego dnia. Czasami jeśli nie wiemy co wybrać należy po prostu zdać się na los i wybrać pierwszy klasyk, który się nawinie. Może w końcu obejrzycie „Dwunastu gniewnych ludzi”, „Requiem dla snu” albo wreszcie nadrobicie „Blade Runnera”, a skoro o nim mowa…

Blade Runner 2049
Chociaż właściwie powinniśmy polecić wszystkie filmy Dennisa Villeneuve bo to przemyślane, oryginalne historie, a w dodatku okraszone niesamowitymi zdjęciami. Sam Blade Runner to antyteza hollywoodzkiego blockbustera. Ogromny film, który nie serwuje widzowi całej fabuły na tacy, którego zawijasy fabularne ciężko przewidzieć, i, co najważniejsze, skłaniający do refleksji. Absolutne arcydzieło, które równie absolutnie poniosło klęskę w kasach kinowych.

Film animowany
Trójwymiarowe filmy animowane są obecne w kinie praktycznie zawsze i choć może się nam wydawać, że oglądanie kreskówek jest trochę dziecinne, to często takie proste, podnoszące na duchu historie są idealne na odpoczynek po stresującym dniu. Wszystkie filmy Pixara i Dreamworksu są skrojone zarówno pod dzieci jak i pod dorosłych i można się na nich co najmniej przyzwoicie bawić. W najlepszych przypadkach dostajemy takie filmy jak Zwierzogród lub Odlot.

Filmy polskie
Wiele mówi się o tym w jak tragicznym stanie jest polskie kino, tyle tylko, że od kilku lat przeżywa ono prawdziwy renesans. Owszem, kina wciąż są pełne miałkich komedii z białym plakatem, ale do kin trafia też masa doskonałych tytułów. Doskonałe dramaty jak „Moje córki krowy” lub „Atak Paniki”, thrillery jak „Jestem mordercą” czy „Prosta historia o morderstwie”, doskonały dokumentalny „Photon”, a nawet nasze własne science-fiction w postaci „Człowieka z magicznym pudełkiem”. Doskonałych polskich filmów jest cała masa, trzeba tylko zacząć je oglądać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here