Era seriali

Różni ludzie różnie spędzają wolny czas. Fani gier komputerowych potrafią siedzieć przed konsolą godzinami. Są osoby, które lubią sklejać figurki, układać puzzle. Niektórzy chętnie gotują i szperają całymi dniami w internecie, aby znaleźć nowy, niewypróbowany jeszcze przepis. Jeszcze inni dużo chętniej zajmują się próbowaniem i degustowaniem.
Niektórzy wolą wyjść z domu, zobaczyć coś nowego. Są osoby, które chodzą do teatru, inne wolą operę, jednak to zdecydowanie kino wygrywa, kiedy popatrzymy na różne statystyki.
Co tydzień nowy repertuar zachęca przede wszystkim młodych ludzi, którzy bardzo chętnie odwiedzają sale kinowe. Od jakiegoś czasu jednak pojawia się nowa tendencja – coraz więcej osób rezygnuje z wyjścia do kina, zostając w domu, przed telewizorem czy komputerem, aby obejrzeć nowy serial. Niemal codziennie pojawia się nowy tytuł, który zyskuje grono stałych fanów.
Kiedy ktoś pyta „jaki serial polecacie” odpowiedzi jest mnóstwo.
Wszystko zależy od poszukiwanego gatunku. Komedia? Thriller? A może science-fiction albo fantasy? Są seriale biograficzne, a także historyczne czy dokumentalne.
Przy wyborze dobrego serialu można kierować się wieloma, dostępnymi na stronach filmowych rankingami, są jednak osoby, które często zostawiają na forum pytanie „jaki serial polecacie”?
Od jakiegoś czasu, niemal wszystkie rankingi wygrywa Gra o Tron. Serial na podstawie książek George’a R.R. Martina. Fani z niecierpliwością oczekują ostatniego sezonu, który zaplanowany jest na 2019 rok. Całkiem dobrze radzi sobie również Breaking Bad, którego produkcja została zakończona jakiś czas temu, czy Narcos.
To ciekawe, że seriale tak szybko opanowały rynek. Każdy coś ogląda, czasami kilka tytułów naraz. Kiedy ludzie spotykają się po pracy, temat „jaki serial polecacie” jest coraz częściej poruszany. To sposób na rozrywkę, zabicie czasu, a bywa też tak, że serial, początkowo oglądany bez żadnych emocji, wciąga tak, że decyzja o kolejnym odcinku zapada, mimo iż następnego dnia trzeba wstać rano do pracy.
Coraz więcej osób docenia platformę Netflix, która wypuszcza cały sezon serialu w jednym dniu. To właśnie oni stworzyli bardzo popularne Stranger Things czy House of Cards, które z każdym odcinkiem dostarczały coraz więcej emocji i napięcia wśród widzów.
Nadeszła era seriali, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Co ciekawe – coraz częściej na pytanie, jaki serial polecacie, pada odpowiedź Dark, czy Dom z papieru. Oznacza to, że na popularności zyskują już nie tylko seriale anglojęzyczne, ale również niemieckie czy hiszpańskie.
Tytułów jest sporo, żeby obejrzeć wszystkie, trzeba by zrezygnować z pracy, jedzenia, czy spania. Jednak czasem warto trochę się zrelaksować.
Wśród seriali komediowych wielu fanów mają: „Jak poznałem Waszą matkę”, „Teoria wielkiego podrywu” czy kultowi już „Przyjaciele”. Z polecanych dramatów warto wspomnieć o „Małych Kłamstewkach” czy „Opowieści Podręcznej”.
Kiedy jednak pada ogólne pytanie, jaki serial polecacie, niemal zawsze pada odpowiedź „Orange is the new Black” czy „Czarne Lustro”. Oglądają je niemal wszyscy… Może warto również spróbować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here