Problemy z ciśnieniem krwi

Wiele osób zastanawia się nad tym jakie powinno się mieć ciśnienie krwi. Bardzo wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że tak naprawdę ma nieprawidłowe ciśnienie krwi. Mało kto systematycznie mierzy swoje ciśnienie przez co wiedza na ten temat jest naprawdę znikoma. Zresztą nic dziwnego, ponieważ mało kto mierzy ciśnienie skoro stosunkowo dobrze się czuje.
Jakie ciśnienie krwi więc powinniśmy mieć? Mówi się, że prawidłowe ciśnienie krwi to 120/80. Jeśli badamy się ciśnieniomierzem i mamy właśnie taki wynik, to wszystko z nami w porządku. Jeśli natomiast leczymy się na nadciśnienie, to powinniśmy mierzyć ciśnienie każdego dnia, najlepiej rano i wieczorem. Wynik nie powinien przekraczać 140/90.
Warto także wiedzieć, że wynik jaki uzyskamy badając nasze ciśnienie zależy w dużej mierze również od tego jaki ciśnieniomierz posiadamy. Możemy kupić ciśnieniomierz nadgarstkowy albo naramienny. Nadgarstkowe są znacznie tańsze. Przedstawiane przez nie wyniki nie są jednak najdokładniejsze. Lepszym wyborem będzie ciśnieniomierz naramienny szczególnie wtedy, gdy chorujemy na nadciśnienie.
Jak leczyć ciśnienie? Otóż w większości przypadków ciśnienie leczymy farmakologicznie. Warto jednak wiedzieć o tym, że możemy próbować leczyć się samemu, o ile nie mamy bardzo wysokiego ciśnienia krwi. Przede wszystkim warto zrzucić trochę kilogramów. Na nadciśnienie z reguły chorują osoby, które są otyłe, zmagają się z nadwagą. Duże znaczenie ma ruch, dlatego warto zadbać o swoją kondycję. Nawet odrobina ruchu może przynieść zadowalające efekty.
Leczyć nadciśnienie, niwelować je możemy również za pomocą octu jabłkowego. Ocet jabłkowy obniża ciśnienie krwi. Jest to produkt, który powinien znaleźć się w domu każdej osoby, która walczy z wysokim ciśnieniem krwi. Można również kupić ziołowe herbaty, które mają za zadanie obniżyć ciśnienie krwi. Oczywiście w większości przypadków nie uda nam się obniżyć ciśnienia bez leczenia farmakologicznego. Warto jednak próbować.
Każdy, kto ma problemy z wysokim ciśnieniem krwi powinien mieć świadomość tego, że z reguły nadciśnienie leczy się przez całe życie. Tylko niewielki procent osób jest w stanie w sposób naturalny skutecznie walczyć z nadciśnieniem.
Jakie badania wykonywać przy wysokim ciśnieniu? Przede wszystkim warto przynajmniej raz w roku zdecydować się na wykonanie echa serca. Jest to nieinwazyjne badanie, które pozwala stwierdzić w jakim stanie jest nasze serce. Lekarz widzi czy komory serca nie są powiększone i czy wszystko jest ok. Dobrze jest również wraz z echem serca wykonać badanie EKG. Koszt tych dwóch badań nie jest bardzo wygórowany i wraz z wizytą nie powinien wynieść więcej niż około 200-250 złotych. Raz w roku można taką kwotę wydać, aby mieć pewność, że wszystko z naszym sercem jest w porządku. Choroba jaką jest nadciśnienie prowadzi do wielu problemów z sercem, jeśli nie będziemy się leczyć i nadciśnienia kontrolować. Warto więc monitorować swoje ciśnienie, ponieważ coraz więcej młodych osób cierpi na tego typy problemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here