Jak można wykorzystać ścianki akustyczne ze szkła

Coraz częstszej dostrzegamy, że efektywność naszej pracy zależy od warunków w jakich pracujemy. I nie chodzi tu już tylko o ergonomiczne stanowisko pracy, ale też o poziom hałasu. Wraz z rosnącą liczbą biurowców z tak zwanym open space ten problem staje się coraz bardziej istotny. Na szczęście są na to sposoby, takie jak ścianki akustyczne ze szkła.

Dlaczego poziom hałasu jest taki istotny?

Praca biurowa może nie męczy fizycznie, ale też jest wymagająca i często wymagająca dużego skupienia. By szła nam lepiej często potrzebny jest spokój, a właściwie cisza, choć poziom tolerowanego hałasu przy takiej pracy to kwestia indywidualna.

Warto pamiętać, że hałas potrafi obniżyć poziom naszej koncentracji, a co za tym idzie obniżać naszą wydajność. Co gorsza badania pokazują, ze zbyt duży poziom hałasu jest przyczyną stresu, a ten często negatywnie przekłada się na nasze zdrowie i może powodować m.in. choroby serca.

Gwarancja ciszy w pracy – czy to jest możliwe?

Osobom pracującym na dużych otwartych przestrzeniach często zaleca się stosowanie słuchawek, najlepiej takich wyciszających, żeby łatwiej mogli się skupić i wykonywać swoją pracy. To nie jest jednak rozwiązanie, gdy zadanie trzeba w kila osób. Na szczęście większość biurowców ma w tym celu specjalne salki, ważne jest tylko by do takiej salki, ani z salki nie wydostawały się dźwięki.

Właśnie dlatego dobrze jest jeśli biurowe salki konferencyjne są odpowiednio wyciszone. Do tego zwykle jednak oczekuje się, ze ściany tych salek będą przynajmniej częściowo przeszklone. Na szczęści można to połączyć stosując ścianki akustyczne ze szkła.

Zalety szklanych ścianek akustycznych

Ścianki akustyczne ze szkła mają szereg zalet, i nie dotyczą one jedynie wytłumienia hałasu. Takie ścianki są też estetyczne i pasują praktycznie do wszystkich rodzajów wnętrz, pozostawiając wrażenie schludności i jednolitości aranżacji.

Zastosowanie ścianek akustycznych ze szkła nie tylko pozwala estetycznie wykończyć wnętrza i zmniejszyć ilość hałasu w biurze. Dzięki zastosowaniu szkła pomieszczenia wydają się jaśniejsze i bardziej przestronne, a stosując elementy z mlecznego szkła lub ozdoby z folii dekoracyjnej można wprowadzić odrobinę prywatności wszędzie tam, gdzie jest to niezbędne.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here