karma

Każdy właściciel psa pragnie, aby jego pupil zawsze był w pełni zdrowia. Ogromną wagę odgrywa tu właściwe pożywienie dla czworonoga. Dlatego bardzo ważne jest to, jaką karmę dla psa się wybiera. Dotyczy to tak samo karny mokrej, jak i suchej. Na rynku dostępne są różne karny. Sprawia to, że wybór tej konkretnej wcale nie jest łatwy. Dobrze jest zatem wiedzieć, czym kierować się wybierając karmę dla swojego pupila.

Jaką karmę dla psa wybrać?

Każdy właściciel psa doskonale wie, jak ważne jest zapewnienie czworonogowi odpowiedniego sposobu żywienia. Psu dostarczyć należy właściwą ilość witamin, kalorii oraz składników odżywczych. Nie można przy tym zapomnieć, że psy bardzo nie lubią zmian w żywieniu. Oznacza to, że jeśli wybierze się już konkretną karmę dla psa, to nie powinno się tego wyboru ot tak zmieniać. Dlatego wybór karmy powinien być dobrze przemyślany.

Na co zwrócić uwagę wybierając karmę dla psa?

Dobra karma dla psa to przede wszystkim taka, która zawiera w swoim składzie mięso i zboża. Przykładem takiej karny jest Dolina Noteci. Jeśli chodzi o mięso to jego optymalna zawartość w karmie wynosić powinna 20%. Na rynku dostępne są oczywiście karmy zawierające znacznie więcej mięsa. Wybór zależy głównie od rasy psa i jego potrzeb. Istotne jest także, aby karma bogata była w warzywa, owoce oraz jajka. Są to składniki, które dostarczą psu wartości odżywczych.

Wybór karmy dla szczeniaka

Szczególną uwagę zwrócić należy przy wyborze karmy dla szczeniaka. Psy w pierwszym okresie swojego życia rozwijają się niezwykle szybko. Szczeniak potrzebuje zatem bardzo dużych ilości składników odżywczych. Dobrym wyborem będzie karma bogata w kwasy DHA. Pozytywnie wpływają one na rozwój mózgu psa. Ważne jest również, aby karma dla szczeniaka bogata była w duże ilości białka. Tu znów wspomnieć można o karmie Dolina Noteci. To karma wysokokaloryczna, co w przypadku szczeniaków jest niezwykle istotne.

Wybór karmy dla dorosłego psa

Po ukończeniu 7 roku życia psy mają zupełnie inne zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Powodem jest oczywiście rozpoczynający się proces starsenia. Dlatego starsze psy otrzymywać powinny karmę niskokaloryczną. Karma taka powinna zawierać w swoim składzie przeciwutleniacze. Skutecznie wspomagają one układ odpornościowy. Taka jest m.in. wspominana już karma Dolina Noteci. Warto na koniec podkreślić, że oferowane przez tę markę karmy zawierają w swoim składzie glukozaminę, która bardzo pozytywnie wpływa na stawy. W przypadku starszego psa jest to bardzo ważne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here