Wczasy odchudzające

Osoby zabiegane, które nawet podczas urlopu nie chcą próżnować, mogą wybrać się na wczasy odchudzające. Taka forma spędzania wakacji sprawi, że wykorzystamy urlop w stu procentach. Odpoczniemy, ale także zredukujemy nadmiar zbędnych kilogramów, by po wakacjach cieszyć się nową figurą i mniejszym rozmiarem ubrań.

Wczasy odchudzające – dla kogo

Jak już wspomniano, Wczasy z dietą dr Dąbrowskiej są dobrą opcją dla zabieganych, którzy nie chcą, albo nie mogą próżnować nawet na urlopie. Oczywiście taka formuła wypoczynku jest dedykowana dla osób borykających się z problemem otyłości oraz tych, którzy nie są zadowoleni ze swojej obecnej wagi.

Kłopoty z nadwagą mogą mieć różną genezę, mogą wynikać ze stylu życia, z problemów natury hormonalnej, albo mieć podłoże genetyczne. Przy leczeniu otyłości, na przykład podczas wczasów odchudzających, ważne jest ustalenie, z czego wynika problem, następnie można przystąpić do ułożenia indywidualnej diety i programu ćwiczeń.

Wczasy odchudzające – co powinieneś wiedzieć

Ośrodki organizujące wczasy odchudzające są położone w atrakcyjnych turystycznie miejscowościach. Od uczestnika zależy więc, czy woli spędzić wakacje w górach, nad morzem, czy na Kaszubach. W różnych ośrodkach możemy liczyć na różne atrakcje – niekiedy będą to górskie wycieczki, czy spacery po plaży, innym razem wieczorki integracyjne. Warto wybierać więc program stosownie do własnych zainteresowań. Ponadto turnusy są rożnej długości, ale zaleca się, aby trwały przynajmniej tydzień, ponieważ po 3 dniach pobytu trudno spodziewać się widocznych efektów. Im dłuższy pobyt, tym więcej aktywności fizycznej, więcej dni na diecie, więcej utraconych kilogramów. Warto również wiedzieć, że po wczasach odchudzających zalecane jest kontynuowanie diety i zwiększenie aktywności fizycznej.

Co więcej, pobyt w każdym ośrodku wypoczynkowym, również podczas turnusów ukierunkowanych na redukcję masy ciała, wiąże się z przestrzeganiem regulaminu. Każdy ośrodek ma własny regulamin i najlepiej zapoznać się z nim jeszcze przed wykupieniem wczasów,aby nie zostać niemile zaskoczonym. Być może nie będzie można zabrać ze sobą swojego pupila, albo na przykład posiłki będą skomponowane zgodnie z zasadami diety dr Dąbrowskiej i nie będzie możliwości spożywania mięsa. Przed wyjazdem należy to wszystko wiedzieć, by na wczasach skupić się tylko na swoim zdrowiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here