dzeici

Kolonie i obozy młodzieżowe cieszą się ogromną popularnością od wielu lat. Jest to bowiem doskonała forma spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży w praktycznie każdym wieku. Wielu rodziców decyduje się na wysłanie swojego dziecka na kolonie lub wakacyjny obóz, ponieważ samodzielne wakacje kształtują charakter dziecka i pozwalają mu spędzić wyjątkowe chwile, z dala od domu. Wybierając obóz wakacyjny dla swojego dziecka, należy kierować się przede wszystkim jego upodobaniami. Jeśli wiemy, że nasze dziecko nie lubi przebywać nad morzem, nie warto na siłę wysyłać go na obóz organizowany właśnie w tym miejscu. Warto poznać preferencje swojego dziecka i na tej podstawie wybrać odpowiedni dla niego obóz wakacyjny. Bardzo ważne jest również korzystanie z usług sprawdzonych firm, które organizują wyjazdy dla młodzieży i cieszą się dużą renomą na rynku oraz wieloma pozytywnymi opiniami. Jedną z takich firm jest Kogis.pl. W tym artykule dowiesz się dlaczego warto skorzystać z usług Kogis.pl oraz poznasz przykładową ofertę obozów młodzieżowych organizowanych przez tę firmę.

Kolonie a obozy młodzieżowe – czym się różnią?

Kolonie i obozy młodzieżowe w gruncie rzeczy są do siebie dość podobne. Wiele osób stosuje te dwie nazwy zamiennie. Warto jednak pamiętać o tym, że kolonie i obozy różnią się od siebie w kilku kwestiach. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że kolonie przeznaczone są dla nieco młodszych dzieci, zazwyczaj w przedziale wiekowym 6-12 lat. Kolonie są nastawione na wypoczynek i swobodne spędzanie czasu pod okiem wychowawców oraz pedagogów, którzy czuwają nad bezpieczeństwem dzieci. Na koloniach nie obowiązuje żaden ściśle określony program.

Obozy młodzieżowe są natomiast przeznaczone dla nieco starszej młodzieży, najczęściej w wieku 11-18 lat. Zazwyczaj obozy młodzieżowe organizowane przez Kogis.pl są tematyczne, co oznacza, że ich program skupia się wokół konkretnych zagadnień.

Propozycje obozów młodzieżowych z Kogis.pl

Aktualnie firma Kogis.pl zaplanowała wiele wyjazdów dla młodzieży w wieku 11-18 lat na rok 2023. Wśród nich możemy znaleźć m.in. obozy tematyczne przeznaczone dla osób, które posiadają określone zainteresowania i pragną rozwijać swoje pasje podczas wakacyjnego wyjazdu. Przykładowy obóz tematyczny organizowany przez Kogis.pl to „Nadmorski Przystanek Otaku”, czyli obóz w stylu anime. Jest to doskonała propozycja dla wszystkich fanów kultury japońskiej. Na uczestników obozu czeka wiele różnorodnych atrakcji oraz różnego rodzaju gry zespołowe, które pozwolą młodzieży na zintegrowanie się ze sobą.

Równie ciekawą propozycją wydaje się być obóz survivalowy w Czaplinku. Jest on przeznaczony dla osób w wieku 12-18 lat. Organizator wyjazdu oferuje uczestnikom ośrodek wypoczynkowy otoczony jeziorami, rzekami, oraz średniowiecznymi osadami. Wśród atrakcji można wyróżnić m.in. budowanie własnego szałasu oraz różnego rodzaju wyzwania survivalowe. Taki obóz jest doskonałą propozycją dla wszystkich osób, które kochają wyzwania i chcą nauczyć się radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here