szklo vsg

Projektowanie wnętrz to wciąż rozwijająca się dziedzina. Z roku na rok, a nawet z miesiąca na miesiąc zmieniają się trendy. Oczywiście, nie musimy co miesiąc od podstaw aranżować naszego wnętrza. Jednak nawet wymiana jednego mebla w pokoju, może zmienić charakter wnętrza i uczynić nasze mieszkanie czy biuro bardziej przytulnym. Niezastąpione drewno króluje w pomieszczeniach, ale co powiemy o szkle?

Szklane meble – czy to faktycznie dobry pomysł?

Szkło to materiał z naprawdę długą historią. Śmiało można powiedzieć, że szkło jest ponadczasowym rozwiązaniem dla każdego pomieszczenia. Każdy kolor, każdy wymiar i różne kompozycje zawsze dobrze prezentują się ze szkłem. Elegancja, nowoczesność, minimalizm, ekstrawagancja, styl glamour, klasyka wszystkie te aranżacyjne charaktery będą pięknie współgrać ze szklanym blatem, regałem, biurkiem lub stołem. A może chcielibyśmy trochę zabawić się światłem? Żaden problem, podświetlane meble to zachwycające rozwiązanie. Skośne ściany, niski sufit, oryginalne rozmieszczone ściany to wszystko w przypadku tradycyjnych mebli mogłoby stanowić prawdziwe wyzwanie. Jednak jeśli decydujemy się na szklane meble ze sprawdzonych firm jak: binglass.pl możemy liczyć na fachową pomoc i profesjonalne produkty. Takie meble nie tylko wpasują się do naszego pomieszczenia, ale i będą wyjątkowe, co z pewnością docenią nasi goście czy klienci. Dokładnie tak, szklane meble świetnie sprawdzają się w biurach, galeriach handlowych czy hotelach. Tworzą w takich miejscach niepowtarzalny charakter. Wszystkie wymienione aspekty sprawiają, że warto zdecydować się na szklane meble. A co z kwestiami praktycznymi?

Czy szklane meble są bezpieczne?

Bez wątpienia walory estetyczne są ważne, ale nie zapominajmy o bezpieczeństwie. Szkło wykorzystywane do produkcji szklanych mebli to szkło hartowane. Co je odróżnia od „zwykłego” szkła? Szkło hartowane jest zalecane do użycia, w sytuacjach gdy tafla szkła będzie mieć kontakt z ludźmi. W momencie rozbicia, szkło hartowane rozpada się na niewielkie kawałki. Te nieostre elementy nie stanowią zagrożenia dla ludzi. To sprawia, że meble ze szkła są coraz częściej wybierane przez szerokie grono klientów. Ponadto szkło hartowane jest naprawdę wytrzymałe i odporne na uderzenia, więc żeby rozbić taką taflę szkła, trzeba się naprawdę postarać. W dodatku firmy takie jak np. binglass.pl pomogą nam dobrać odpowiednią grubość szkła. Nie można powiedzieć, że szklane meble nie stanowią żadnego zagrożenia, ale to samo tyczy się mebli z drewna czy tworzyw sztucznych. Jednak, gdy odpowiednio z nich korzystamy i stosujemy się do zaleceń producenta nie musimy się zamartwiać o nasze szklane półki na książki i szklane stoły w jadalni.

Co jeszcze warto wiedzieć o szklanych meblach?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy szklane meble są bardzo uniwersalne. Nie muszą być tylko przezroczyste albo wyłącznie szklane. Można je połączyć z drewnem lub stalą. Firmy zajmujące się produkcją szklanych mebli np. binglass.pl i bez problemu mogą również zrealizować indywidulany projekt. Jeśli, więc chcemy mieć jeszcze bardziej oryginalne wnętrze, to warto pomyśleć o takim rozwiązaniu. Fachowcy udzielą też potrzebnych rad i posłużą swoim doświadczeniem. Mogą np. udzielić cenny wskazówek dotyczących dbania o czystości szklanych mebli. Jak wszystko także one potrzebują regularnego „mycia”. Z pewnością zaletom szklanych mebli jest to, że nie potrzeba nie wiadomo jak wymyślnych środków czyszczących. Dobry płyn do szyb i ściereczka wystarczą by pozbyć się zabrudzeń czy śladów palców. To czyni sprzątanie choć trochę bardziej wygodnym.

Podsumowanie

Jeśli zależy nam wyjątkowej aranżacji, która będzie pasowała do tradycyjnego i nowoczesnego wnętrza, to szklane meble będą strzałem w dziesiątkę. Łatwe do utrzymania w czystości, oryginalne, uniwersalne i praktyczne. Szklane meble mają wszystkie cechy mebli, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here