Łączniki do drewna - jak kupić dobre wkręty?

Wybór dobrych wkrętów do drewna musi być poprzedzony zaznajomieniem się z tym tematem. Z czego składają się takie elementy? Jakie wyróżniamy rodzaje wkrętów? Z czego wykonywane są odpowiedniej jakości elementy tego typu?

Rodzaje wkrętów

Przeważnie każdy wkręt składa się z łba oraz trzonu. Jeśli chodzi o łeb, to ta część może mieć różne kształty. Jest to choćby forma walcowata soczewkowa, walcowata płaska, stożkowa płaska, stożkowa soczewkowa, kulista, a także owalna. We łbie wkręta znajduje się także nacięcie, które ma różne kształty. Jakie? Nacięcie może być kwadratowe, proste, krzyżowe, ośmiokątne, imbusowe, gwiazdkowe itp. Wkręty różnią się nie tylko rodzajem łba oraz kształtem nacięcia. Są to elementy, które można różnicować uwzględniając również takie parametry, jak długość oraz średnica. Pierwszy parametr odnosi się do odcinka pomiędzy końcem gwintu oraz powierzchnią drewna. Natomiast średnica to nic innego, jak średnica zewnętrzna gwintu. Na rynku można spotkać różne wkręty. Na przykład do drewna często są stosowane elementy ciesielskie. Dobrym wyborem są też wkręty z łbem stożkowym na śrubokręt krzyżakowy (AN 201), które posiadają normę DIN 7997. Ich walory, a także uniwersalne zastosowanie powodują, że te produkty świetnie sprawdzają się jako łączniki do drewna.

Z czego produkowane są dobre wkręty do drewna?

Przed zakupem warto wziąć pod uwagę to, z czego powstały konkretne wkręty. Opisywane wcześniej elementy z łbem stożkowym na śrubokręt krzyżakowy zostały stworzone na przykład przy użyciu stali nierdzewnej A2 (INOX), która jest bardzo odporna na korozję, żarowytrzymała, łatwa w aspekcie obróbki. Należy wiedzieć, że produkty tego typu są przeznaczone na przykład do zastosowania w miejscach, gdzie istnieje ryzyko kontaktu z wodą. To na przykład altany, tarasy, balkony itd. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się również na wkręty do drewna, które mogą być zastosowane przy budowie elementów własnego ogrodu.

Z czego jeszcze mogą być produkowane dobrej jakości wkręty do drewna? To na przykład stal węglowa, stal kwasoodporna A4. Co zaś powoduje, że dużo osób decyduje się na takie elementy, a nie na przykład na gwoździe? Z jednej strony trzeba liczyć się z większymi wydatkami w temacie finansowym. Jest to pewien minus… Należy jednak zauważyć, że wkręty wyglądają o wiele bardziej estetycznie. Poza tym elementy przytwierdzone przy pomocy takich akcesoriów mogą być bez problemu wymieniane, a także przesuwane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here