Przygotowanie samochodu do sezonu letniego

Każdy właściciel auta powinien doskonale wiedzieć, że trzeba dbać o nie z należytą starannością. Jeśli kierowca widzi coś podejrzanego, powinien niezwłocznie zaprowadzić samochód do mechanika, który pełni funkcję jego lekarza, mającego za zadanie usprawnić pojazd i usunąć wszelkie nieprawidłowości.
Zadbane auto to również takie, któremu nie brakuje oleju czy płynu chłodniczego. Dbanie o wnętrze to jedna sprawa, druga dotyczy wszystkich zabiegów wykonywanych na zewnątrz maszyny.
Każdy samochód powinien być regularnie myty i czyszczony. Warto w tym celu wybrać dobrą myjnię samochodową. Właściciel może sam umyć swój pojazd na myjni bezdotykowej bądź oddać go w ręce specjalistów. Usługa może objąć też czyszczenie tapicerki i odkurzanie. Należy wtedy pamiętać, iż wraz ze wzrostem usług wzrośnie też cena. Jeśli jednak właściciel decyduje się sam dbać o auto w środku powinien zaopatrzyć się w kosmetyki do tapicerki, które nie uszkodzą jej i nadadzą odpowiedni połysk.
Dbanie o pojazd to także dostosowywanie go do panujących warunków. Chodzi tu na przykład o sezonową wymianę opon. Kierowcy wówczas zadają sobie nieraz pytanie jakie opony letnie bądź zimowe wybrać. Tutaj istnieje naprawdę wiele kryteriów. Jednym z nich może być firma, producent oferujący tego rodzaju wyposażenie pojazdu. Kolejna ważna sprawa to zwrócenie uwagi czy przyczynią się one do zmniejszenia poziomu hałasu i zredukowania poboru paliwa. Warto sprawdzić też czy zestaw, który chcemy nabyć jest kompletny. W przypadku opon letnich powinien on zawierać żeberka, bloczki czy rowki bieżnika. Dobrej jakości opony będą posiadać również optymalną dla auta głębokość bieżnika. Przy wyborze opon kierowca nie powinien żadnym wypadku kierować się jedynie ich ceną. Zbyt niska cena może świadczyć o słabej jakości oferowanego produktu. Tu jednak wysoka jakość jest niesłychanie ważna, bo chodzi o bezpieczeństwo pasażerów w trakcie jazdy. Dobrym rozwiązaniem w trakcie poszukiwać akcesoriów jest przejrzenie opinii w internecie. Nie od dziś wiadomo, że jest to cenne źródło informacji dla wielu dziedzin. Radą mogą służyć artykuły na portalach specjalizujących się motoryzacją czy tez wypowiedzi miłośników czterech kółek z for internetowych czy grup utworzonych za pośrednictwem portali społecznościowych.
Wymiana każdego elementu bezsprzecznie wymaga późniejszego dbania o niego i pielęgnacji. W przypadku opon jest tak samo. Warto sprawdzać systematycznie poziom zużycia bieżnika, którego wartość podawana jest w minimetrach. Przy wymianie opon należy też sprawdzić geometrię kół, a raz w miesiącu zmierzyć ciśnienie w oponach. Po zmianie opon letnich na zimowe bądź odwrotnie każdy ich właściciel musi też postarać się o odpowiednie przechowywanie tych właśnie zdjętych. Odpowiednie składowanie pozwoli na korzystanie ze sprzętu przez kolejne sezony. Tu istotne jest trzymanie opon z dala od źródeł zagrożenia, takich jak substancje chemiczne czy rozpuszczalniki. W grupie czynników stwarzających niebezpieczeństwo znajdują się też ostro zakończone przedmioty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here