Leczenie łysienia – to warto wiedzieć!

0
292

Niezwykle trudno wyobrazić sobie problem zdrowotny, który wiązałby się z większym dyskomfortem niż łysienie. Osoba dotknięta taką bolączką nie tylko zmagać się musi z dyskomfortem podczas codziennej pielęgnacji, obserwując na szczotce lub grzebieniu coraz większe ilości wypadających włosów, jak również stawiać czoła problemom natury psychologicznej, które wykształcić się mogą na skutek niekontrolowanego przerzedzania się fryzury, ale także podjąć może wysoce niekorzystną w ujęciu długoterminowym decyzję o wycofaniu się z życia społecznego i zaniechaniu uczestnictwa we wszelkiej maści spotkaniach, imprezach kulturalnych oraz im podobnych wydarzeniach. Nagła utrata włosów oraz osłabienie się ich struktury zewnętrznej nie musi jednak nierozerwalnie wiązać się z koniecznością porzucenia obecnych przyzwyczajeń i stylu życia – dostępne są bowiem wysoce skuteczne oraz bezpieczne metody leczenia łysienia!

Leczenie łysienia wbrew powszechnej opinii nie ogranicza się do relatywnie inwazyjnego zabiegu transplantacji włosów, który to opiera się na dość znacznej ingerencji w tkankę skóry głowy, pod którą wszczepiane są nowe mieszki włosowe. Osoby dotknięte omawianym problemem, po uprzednim poddaniu się diagnostyce w zakładzie trychologicznym lub dermotrychologicznym, mogą na przykład zdecydować się na terapię hormonalną wspomaganą antybiotykami mającymi na celu eliminację lub też ograniczenie dotkliwości problemu spowodowanego zaburzeniami genetycznymi, nieprawidłowym stylem życia, czy też negatywnym wpływem na organizm czynników zewnętrznych.

Postęp technologiczny oraz dostępność produktów, które jeszcze do niedawna nabyć można było wyłącznie za granicą sprawia, że pacjenci borykający się z łysieniem plackowatym, androgenowym lub telogenowym mogą uzupełnić terapię zorientowaną na leczenie łysienia zabiegami, które to mają na celu błyskawiczne niemalże zagęszczenie fryzury oraz sprawienie, że będzie ona jak za dotknięciem magicznej różdżki wyglądała zdrowiej, bujniej i bardziej kusząco. Procedura taka jest całkowicie nieinwazyjna i polega na aplikacji na powierzchnię skóry głowy specjalistycznych proszków lub sprayów zawierających w składzie mikroskopijne włókna keratynowe przywierające bezpośrednio do włosów oraz niemalże natychmiast poprawiających ich prezencję ogólną. Terapii tego typu poddać się możemy w renomowanych zakładach medycyny estetycznej, jak również w cieszących się dobrą estymą salonach fryzjerskich.

Ciekawym produktem wspomagającym leczenie łysienia są także peruki (zarówno naturalne jak i te wykonane z włókien syntetycznych), bowiem to właśnie dzięki nim w okresie, w którym nasza fryzura się regeneruje, a skórę głowy zaczynają dzięki stosowanym preparatom porastać nowe włosy możemy żyć pełnią życia, prezentując się naszej rodzinie i znajomym w wyjątkowym uczesaniu przygotowanym specjalnie z myślą o naszych cechach charakterystycznych oraz rysach twarzy. Rozwiązanie to zalecane jest pacjentom oddziałów onkologicznych po przebytym zabiegu chemioterapii, jak również osobom pragnącym w trakcie procesu leczenia łysienia czuć się pięknie i atrakcyjnie w swojej skórze.

W tym miejscu pragniemy także podkreślić, że leczenie łysienia musi być zawsze poprzedzone konsultacją ze specjalistą, bowiem niekiedy okazać się może, że nadmierne wypadanie włosów ma charakter wyłącznie przejściowy i spowodowane jest przebytą niedawno chorobą, niewystarczającą ilością snu, czy w końcu nieprawidłowym odżywianiem. Warto bowiem mieć świadomość, że jeżeli podczas codziennej pielęgnacji czy mycia tracimy do 100 włosów, jest to zjawisko całkowicie normalne, które nie powinno powodować niepokoju czy dyskomfortu. Na leczenie łysienia zdecydować się powinniśmy w sytuacji, kiedy na szczotce czy w zlewie jest ich o wiele więcej, a my zauważamy, że niemalże z dnia na dzień przez naszą fryzurę prześwitywać zaczyna skóra, szczególnie w warunkach silnego naświetlenia czy nasłonecznienia.

Jeżeli zdecydujemy się na wizytę u eksperta doskonale zaznajomionego ze specyfiką problemów stricte trychologicznych, a następnie postępować będziemy zgodnie z jego wytycznymi, zmieniając dietę, wprowadzając zmiany w swoim stylu życia, a także przyjmując niezbędne suplementy diety i stosując dostosowane do specyfiki naszej skóry głowy specyfiki, okazać się może, że leczenie łysienia zakończy się sukcesem, a nam uda się znacznie zahamować, a w niektórych przypadkach nawet całkowicie zatrzymać jego postępowanie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here