ubezpieczenia

Wiele osób nawet nie wie, że w niektórych sytuacjach życiowych należy im się odszkodowanie, bądź – jak mówią o tym specjaliści z ubezpieczeń – świadczenie pieniężne z określonego tytułu. Istnieją nawet firmy, które oferują pomoc w uzyskaniu odszkodowania. Czasem gra jest warta świeczki, gdyż pieniądze które wchodzą w grę są bardzo duże.

Wypadki, choroba, trwały uszczerbek na zdrowiu

Fakt, większość osób wie, że w przypadku takich sytuacji jak potrącenie pieszego odszkodowanie im się należy. Problem w tym, że nie wszyscy wiedzą, iż może im w pewnym stopniu przysługiwać renta. Oczywiście jej wysokość i sposób wypłacania będą zależne od stopnia niepełnosprawności, aczkolwiek nie można zapominać, że również i takie środki mogą w pewnym stopniu uratować lub wzmocnić domowy budżet. Pieniądze można też otrzymać z tytułu nawet niegroźnych zdarzeń. Jeśli miało miejsce np. potrącenie rowerzysty odszkodowanie również będzie się należeć. Oczywiście inne pieniądze otrzyma osoba potrącona samochodem, a inne człowiek, w którego wjechał inny rowerzysta. Tak czy owak, tuż po zdarzeniu warto przeprowadzić dokładne badania lekarskie i na ich podstawie określić, czy nie doszło do (jakiegokolwiek) uszczerbku na zdrowiu.

Zdarzenia losowe

Środki z ubezpieczenia można pozyskać również wtedy, gdy miały miejsce tzw. zdarzenia losowe, które niekoniecznie miały związek z czyimś zdrowiem. W przypadku takich zdarzeń jak zalany dom odszkodowanie na remont może być bardzo wysokie. To samo dotyczy uszkodzenia domu na skutek np. tąpnięć, szkód górniczych, uderzeń statków powietrznych, a nawet zniszczenia narzędzi pracy. Ubezpieczyć można się na wiele sposobów. Kwestią otwartą jest pytanie o wysokość składki ubezpieczeniowej i to, czy dany przedmiot jest faktycznie zagrożony ze strony zdarzeń opisanych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia wybranej polisy.

Podsumowując, z ubezpieczeń można skorzystać w wielu różnych sytuacjach. Niektóre z nich dotyczą spraw oczywistych, takich jak m.in. zdrowie i życie, a inne bardziej prozaicznych sytuacji. Ważne, aby ubezpieczać się mądrze, chroniąc w ten sposób swoje interesy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here