Polecane witaminy i suplement na zdrową skórę

Czy dostarczasz właściwych witamin dla swojej skóry?

Dbałość o skórę powinna być istotną częścią Twojego dbania o zdrowie. Jest to w końcu największy organ Twojego ciała.

Pierwszą rzeczą, jaką większość specjalistów powie Ci, aby zachować zdrową skórę, jest ograniczenie ekspozycji na szkodliwe promienie ultrafioletowe (UV) i stosowanie ochronnych filtrów przeciwsłonecznych, gdy jesteś wystawiony na działanie promieni słonecznych. Słońce również ma dobre właściwości już 10-15 minut codziennej ekspozycji na słońce pomaga w produkcji witaminy D. Witamina D jest jedną z najlepszych witamin dla Twojej skóry, obok witamin C, E i K.

Zapewniając sobie odpowiednią ilość sprawdzonych witamin Oeparol możesz sprawić, że Twoja skóra będzie wyglądać zdrowo i młodo. Może się to przełożyć na zmniejszenie: zaczerwienienień, zmarszczek, nadmiernej suchości skóry, ciemnych plam oraz szorstkości skóry.

Niezbędne witaminy dla skóry są dostępne w formie suplementów, ale można je również znaleźć w produktach do pielęgnacji skóry. Poniżej dowiesz się więcej o tych czterech niezbędnych witaminach i o tym, jak mogą one pomóc Ci osiągnąć zdrowie skóry.

Witamina D jest najczęściej wytwarzana, gdy światło słoneczne jest wchłaniane przez skórę. Cholesterol przekształca się w witaminę D. Witamina D jest następnie pobierana przez wątrobę i nerki, następnie transportowana po całym organizmie, aby pomóc w tworzeniu zdrowych komórek.

Witamina C występuje w dużych ilościach zarówno w naskórku (zewnętrzna warstwa skóry), jak i w skórze właściwej (wewnętrzna warstwa skóry). Jego właściwości przeciwnowotworowe (antyoksydacyjne) oraz rola w produkcji kolagenu pomagają utrzymać zdrową skórę. Dlatego właśnie witamina C jest jednym z kluczowych składników wielu produktów do pielęgnacji skóry o działaniu przeciwstarzeniowym.

Podobnie jak witamina C, witamina E jest antyoksydantem. Jego główną funkcją w pielęgnacji skóry jest ochrona przed uszkodzeniami słonecznymi. Witamina E absorbuje szkodliwe promieniowanie UV pochodzące ze słońca. Może to pomóc w zapobieganiu ciemnym plamom i zmarszczkom.

Witamina K jest niezbędna do wspomagania procesu krzepnięcia krwi, który pomaga organizmowi w gojeniu się ran, siniaków i obszarów dotkniętych zabiegami chirurgicznymi. Podstawową funkcją witaminy K jest również pomoc w niektórych chorobach skóry, takich jak: blizny, ciemne plamy rozstępy, uporczywe cienie pod oczami, pajączki.

Wszystkie powyższe witaminy są dostępne w formie suplementów na Oeparol.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here