Webinar

Webinar to spotkanie prowadzone w formie zdalnej za pośrednictwem internetu, które najczęściej wykorzystywane jest do prowadzenia prezentacji w celach szkoleniowych, edukacyjnych lub marketingowych. Taka forma przeprowadzania spotkań z odbiorcami stała się niezwykle popularna i często wykorzystywana jest zarówno przez jednostki edukacyjne, jak i prywatne korporacje czy pojedyczne osoby. Fenomen webinarów wynika z dużej wygodną i efektywności tej formy komunikacji, która pozwala na utrzymanie stałego kontaktu z wieloma osobami jednocześnie.

Webinar w paru prostych krokach – o czym warto pamiętać?

Przeprowadzenie ciekawego i efektywnego webinaru, który pozwala na dotarcie do szerokiego grona odbiorców wymaga zadbania o kilka istotnych aspektów podczas jego przygotowania. Chcąc zadbać o wysokiej jakości spotkanie szkoleniowe, edukacyjne czy przygotować prezentację prowadzoną w celach marketingowych należy pamiętać o takich kwestiach jak:

* ciekawe i rzetelne opracowanie tematu oraz prezentacji,
* zaplanowanie terminu przeprowadzania spotkania,
* ustawienie webinaru na dedykowanej do tego typu celów platformie,
* wypromowanie spotkania i zaciekawienie nim odbiorców przy pomocy social mediów lub kampanii mailingowych,
* stworzenie prostego formularza w celu zdobycia dodatkowych informacji o odbiorcach,
* przygotowanie się do prowadzenia prezentacji.

Narzędzia do webinarów – na jakie warto się zdecydować?

Przygotowanie wysokiej jakości spotkania webinarowego wymaga zadbania o odpowiednia oprawę graficzną oraz ciekawą formę spotkania, która pozwoli na zainteresowanie odbiorców przedstawianym tematem i zaangażowanie ich w tworzenie przez twórcę treści. Chcąc zadbać o wszelkie czynniki wpływające na stworzenie efektywnego spotkania warto sięgnąć po specjalne narzędzia do webinarów, które posiadają szereg funkcjonalności przeznaczonych do tego typu zastosowań.

Jedną z ciekawszych propozycji dostępnych na rynku posiada firma Freshmail.pl, która stwarza nieograniczone możliwości w zakresie tworzenia profesjonalnych webinarów. Proponowane narzędzie posiada szeroką gamę funkcji, intuicyjny interfejs oraz szereg funkcji wyzwalających kreatywności, takich jak udostępnianie ekranu, tablica do rysowania, możliwość odtwarzania filmów z YouTube oraz funkcja pozwalająca na przeprowadzanie ankiet i testów na żywo. Szereg tego typu możliwości sprawia, że odbiorcy stworzonego webinaru będą mogli zdobyć wiele cennych i przydatnych informacji w niezwykle przystępnej formie angażujących i ciekawych prezentacji online.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here