Jak zmierzyć temperaturę niemowlakowi?

Termometr do mierzenia temperatury ciała, powinien się znaleźć w każdym domu. Jest to urządzenie, które w szybki i prosty sposób dokona dokładnego pomiaru temperatury u malucha. Dzięki niemu jesteśmy w stanie szybko zareagować, gdy dzieje się coś niepokojącego.

W obecnych czasach najpopularniejsze są modele na podczerwień, jest to idealne rozwiązanie w przypadku małych dzieci, które są dość ruchliwe. Jak wybrać odpowiedni termometr?

Rodzaje termometrów dla niemowląt

Termometry elektroniczne, obecnie są bardzo popularne. Sprawdzają się świetnie zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Termometr pokryty jest z zewnątrz plastikiem, który jest przyjemny w dotyku i ciepły. Dziecko chętniej chce korzystać z takiego termometru. Pomiar z użyciem termometru elektronicznego wynosi około 5 minut. Po tym czasie uzyskujemy dokładny wynik. Termometr można umieścić zarówno w uchu, ustach, odbycie lub pod pachą.

Termometry bezdotykowe, są urządzeniami, które znacznie ułatwiają pomiar temperatury ciała, zwłaszcza u maluchów. Jego ogromną zaletą jest szybkość pomiaru i to, że wystarczy termometr zbliżyć do czoła dziecka i już mamy wynik. Temperatura może być mierzona nawet podczas snu.

Termometry lekarskie dla niemowląt

Termometry w kształcie smoczka, idealne dla noworodków i niemowlaków. Taki termometr należy umieścić w ustach dziecka, tak samo jak smoczek. Pomiar, który otrzymamy jest zazwyczaj precyzyjny i dość szybko można go otrzymać. Większość modeli tego rodzaju smoczka, jest wyposażona w opcję zapamiętywania ostatnich wyników. Co ułatwia kontrolę rodzica.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru termometru?

Dokładność pomiaru, każdemu zależy, żeby urządzenie mierzyło precyzyjnie. Standardowa granica błędu w termometrach wynosi +/- 0,2°C.

Czas pomiaru, im krótszy tym lepszy. Zwłaszcza jeżeli mierzymy temperaturę maluchowi, który jest niecierpliwy.

Pamięć, to bardzo pomocna funkcja. Można śledzić wtedy to, jak przebiega choroba. Czy jest poprawa.

Dodatkowe funkcje, jeżeli zależy na urządzeniu uniwersalnym, to warto zainwestować w taki termometr, który będzie dodatkowo mierzył temperaturę powietrza w pokoju, wody w wannie, czy płynu w butelce. Miał możliwość wyłączenia sygnału dźwiękowego, co jest ważne jeżeli pomiar będzie wykonywany w trakcie snu dziecka. Funkcja automatycznego wyłączenia również jest przydatna, pomaga zaoszczędzić baterie.

Przeczytaj też: http://mydlanyraj.pl/termometry-do-kapieli-niemowlakow-czy-sa-niezbedne/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here