jak wzmocnić rzęsy?

Nieprawidłowa pielęgnacja oraz nadużywanie tuszu do rzęs może spowodować, że rzęsy zaczną wypadać i będą osłabione. Stanowi to pewnego rodzaju problem, ponieważ oczy są naszą wizytówką. Każda kobieta marzy o pięknych i gęstych rzęsach. Jak je uzyskać?

Sprawdzone sposoby na uzyskanie gęstych rzęs

Szczotkowanie rzęs każdego dnia

Każdego dnia, najlepiej o poranku powinniśmy rozczesywać swoje rzęsy. W ten sposób dochodzi do poprawy krążenia, a w wyniku tego do stymulacji wzrostu rzęs. Aby zaobserwować poprawę, należy tą czynność powtarzać regularnie.

Jest to łatwa czynność, która dodatkowo nie zajmuje nam wiele czasu, a do jej wykonania potrzebna jest tylko szczoteczka do rzęs. Takie narzędzie jest dostępne w każdym sklepie kosmetycznym.

Stosowanie oliwy z oliwek

Oliwa z oliwek słynie ze swoich cudownych właściwości prozdrowotnych. Oprócz tego można ją śmiało wykorzystywać do codziennej pielęgnacji. Świetnie sprawdza się jako naturalna odżywka do rzęs, ponieważ pomaga oczyścić mieszek włosowy, w wyniku tego zaczyna on rosnąć łatwiej i bardziej obficie. Dodatkowo oliwa z oliwek posiada działanie wzmacniające i odżywcze.

Oliwę z oliwek najlepiej aplikować albo na waciku, albo na szczoteczce do rzęs. Należy te czynności wykonywać ostrożnie, tak żeby oliwa nie dostała się do oczu. Taki zabieg, należy wykonywać każdego wieczora.

Przeczytaj też: http://mydlanyraj.pl/jak-wykonac-mydlo-glicerynowe-w-domowym-zaciszu/

Stosowanie rumianku

Rumianek to roślina, która słynie z właściwości łagodzących ból i stany zapalne. W kosmetyce jest wykorzystywany ze względu na swoje działanie wzmacniające włosy. Stosowanie go w przypadku rzęs, sprawia że stają się one dłuższe i grubsze.

Wystarczy wacik zamoczyć w naparze rumiankowym, odcisnąć nadmiar i położyć na powieki. Po odczekaniu 15 min, można zdjąć kompresy. Taką czynność, należy wykonywać każdego dnia.

Dieta bogata w białko

Prawidłowa dieta ma wpływ zarówno na nasze zdrowie, wygląd skóry, włosów, paznokci, jak i rzęs. Właśnie dlatego należy spożywać produkty, które zawierają lub pobudzają produkcję keratyny. Najlepszym wyborem będą jaja, rośliny strączkowe, ryby oraz drób.

Źródło: https://mataba.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here