TOP 3 filmów z gatunków thriller i horror

Dzięki programom streamingowym posiadamy dostęp do niemal nieograniczonej bazy filmów. Często jesteśmy proszeni o zaopiniowanie czego wartego obejrzenia, albo sami pytamy znajomych „Jakie polecacie filmy?”. Takie rozpoznanie rzeczy jest niesamowicie istotne, ponieważ kinematografia dzisiaj przeżywa swój największy, jak dotąd rozkwit. Warto również znać się na tym temacie, staje się on bowiem coraz częstszym tematem rozmów oraz solidnym filarem kultury popularnej. Ten artykuł powstał po to, aby każdy mógł zostać małym znawcą tematu. Zaczynajmy.

TOP 3 filmy z gatunku THRILLER:
– „Siedem”
Po prostu klasyk. Film legenda, wyprodukowany w 1995 roku, z równie legendarnym Morganem Freemanem w roli głównej. Opowiada on historię o dwóch policjantach starających się złapać seryjnego mordercę, który wybiera swoje ofiary na podstawie specjalnego klucza. Jeżeli ktoś zachwyca się Sherlockiem Holmesem, to ta pozycja jest dla niego.
– „Podziemny krąg”
Ekranizacja powieści Chucka Palahniuka pod tym samym tytułem. Myślę, że ciężko już znaleźć osobę, która nie widziała takiego dzieła sztuki. Przedstawia losy dwóch mężczyzn znudzonych swoim normalnym życiem. Decydują się oni założyć klub, a w nim odbywają się pojedynki na pięści. Zdecydowanie jeden z lepszych thrillerów psychologicznych.
– „Incepcja”
Film o wiele młodszy od poprzedników. Trochę zakrawający o science-fiction, ale proszę się nie zniechęcać, jeżeli ktoś nie przepada za nowoczesną technologią. Dzieło Christophera Nolana gwarantuje mnóstwo akcji. Historia złodzieja mogącego przenosić się do snu innych ludzi, który tym razem ma za zadanie wszczepić myśl pewnej grubej rybie. Jeżeli zastanawialiście się, dlaczego DiCaprio dostał Oscara, ta pozycja rozwieje wasze wątpliwości.

TOP 3 z gatunku HORROR
– „Obcy – 8. pasażer Nostromo”
Filmy typu horror czasy swojej świetności mają już za sobą, ale zawsze warto odkopać jakąś podstarzałą perełkę. Obcy jest chyba najbardziej rozpoznawalną postacią wśród swojego gatunku. Konkurować z nim może tylko Predator. Statek kosmiczny zostaje zaatakowany przez obcą formę życia. Jak myślicie, ktoś w ogóle przeżyje?
– „Gabinet doktora Caligari”
Zdecydowanie staruszek wśród horrorów, lecz z bólem przyznaję, że chyba troszkę zapomniany już. Klaustrofobiczna wręcz małomiasteczkowość. Ludzie nawzajem zarażający się strachem. Zagadkowy seryjny morderca. Czego chcieć więcej? Może odstraszać czarno biała szata graficzna, lecz przytłaczające nas emocje podczas oglądania powinny to wynagrodzić.
– „Lśnienie”
Panowie i Panie, czytał ktoś z was czytał Stephena Kinga, tak tego legendarnego pisarza? A wiedział, że na podstawie jego najlepszej powieści powstał film? Jeżeli nie, to konieczne jest zobaczenie „Lśnienia”. Rodzina przenosi się do odludnego hotelu, gdzie Jack podejmuje się pracy stróża. Nie potrzeba wiele czasu, żeby ich życie zmieniło się w krwawy koszmar. Spotkanie dwóch tytanów, King i Kubrick, z tego musiało powstać coś wielkiego.

Serdecznie zachęcam się do zapoznania z tymi tytułami. Zdecydowanie podstawa każdego kinoholika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here