Czy warto kupić dywan orientalny?

0
507

Kupić czy nie kupić? Czasem zadajemy sobie takie pytanie podczas remontu albo aranżacji mieszkania lub domku jednorodzinnego. Dywan jest takim elementem dekoracji, że możemy go mieć, ale nie musimy. Jakie są zalety posiadania dywanu?

Zalety posiadania dywanu

Jednym z istotnych powodów, dla których decydujemy się na dywan jest ochrona podłogi przed niszczeniem, zarysowaniem. Z jednej strony chroni nową podłogę przed zadrapaniami, a z drugiej, jeśli podłoga nie jest już pierwszej nowości, to dywan maskuje wszelkie jej niedoskonałości. Poza tym dywan, dzięki temu, że jest dobrym izolatorem, sprawia, że możemy cieszyć się stąpaniem po ciepłej podłodze. Dzięki temu odczuwamy komfort bez względu na porę roku. Dywan, szczególnie taki z grubym włosiem, wpływa na poprawę akustyki w pomieszczeniach i wygłusza różnego rodzaju dźwięki, również te związane z chodzeniem po drewnianej lub panelowej podłodze. Jedną z głównych cech dywanów, która powoduje, że się na nie decydujemy, jest ich funkcja ozdobna. Bez względu na to, na jaki styl wnętrzarski się zdecydujemy, zawsze znajdzie się dywan, który będzie idealnie pasować do naszego mieszkania.

Różne rodzaje dywanów

Jeśli już wiemy, do jakiego pomieszczenia potrzebujemy albo chcemy dywan: do salonu, do pokoju dziecięcego, do pokoju młodzieżowego, sypialni, kuchni, jadalni, przedpokoju, tarasu lub ogrodu, to kolejną sprawą jest ustalenie z jakiego materiału chcemy dywan. Do wyboru są między innymi dywany:

– wełniane,
– bawełniane,
– skórzane,
– jedwabne,
– polipropylenowe,
– poliestrowe,
– wiskozowe.

W zależności od aranżacji są dostępne różnego rodzaje dywany, na przykład: nowoczesne, klasyczne, dywany loft, pluszowe, Shaggy, tureckie, perskie, orientalne, skandynawskie. Z wieloma tymi nazwami dywanów dość często się spotykamy. A co wiemy o dywanach orientalnych?

Dywany orientalne – popularne od wielu lat

Są to uniwersalne dywany, które pasują praktycznie do każdej aranżacji. Nadają się do klasycznego wystroju z tradycyjnym umeblowaniem, ale także do nowoczesnego wnętrza. Są to bardzo popularne dywany. Ich cechą charakterystyczną jest bardzo trwały i wytrzymały naturalny materiał, z którego są wykonane. Inspirowane są one wschodnią kulturą i sztuką i pewnie stąd wzięła się ich nazwa – dywany orientalne. W skład orientalnych dywanów o fantazyjnych wzorach, wchodzą między innymi dywany:

– perskie,
– tureckie,
– pakistańskie.

Jedyną wadą orientalnych dywanów jest ich cena. Są one dość kosztowne, wynika to z faktu, że wytwarzane są z naturalnych materiałów. Co więcej, prawdziwe orientalne dywany są unikalnymi egzemplarzami, gdyż wytwarzane są ręcznie, z naturalnej przędzy. Ktoś, komu budżet pozwala na tak spory wydatek, będzie zadowolony, ponieważ tak jak pisaliśmy wcześniej, dywany orientalne od dywanywitek.pl pasują do wielu aranżacji wnętrz. Kolejną zaletą tego rodzaju dywanów jest to, że wystarczy je regularnie odkurzać i czyścić, żeby zachować ich piękny wygląd na wiele lat. Dodatkowo, dywan orientalny nie odkształca się, nie blaknie, co przyczynia się do tego, że warto zdecydować się na ten kosztowny zakup.

Moda co chwilę się zmienia. Wiele wzorów dzisiaj jest na topie, a jutro idą w zapomnienie. Orientalne dywany mają to do siebie, że nie wychodzą z mody. Nawet jeśli zdecydujemy się na całkowitą zmianę aranżacji wnętrza, to nasz dywan, może z nami pozostać na kolejne lata. A im starszy, tym większym sentymentem będziemy go darzyć. Najpiękniejsze jest to, że jeśli będziemy o niego odpowiednio dbać, to nie straci kolorów i ciągle będzie wyglądać jak nowy egzemplarz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here