konie na biegunach

Kołysanie i bujanie działa uspokajająco na każdego malucha. Poza tym jest to ruch znany każdemu dziecku, a zatem odbierany przez niego jako bezpieczny i w pełni naturalny. Koniki na biegunach pomagają zatem w realizowaniu podstawowych potrzeb dziecka i są doskonałym wyborem na jedną z pierwszych zabawek, z jakich dziecko będzie mogło zacząć korzystać, gdy tylko nauczy się już samodzielnie siedzieć.

Najpopularniejsze rodzaje zabawek na biegunach

W tej kategorii przedmiotów mieszczą się zarówno wykończone przyjemną w dotyku tkaniną, uzupełnione siodłem i uzdą klasyczne konie na biegunach, jak i plastikowe lub drewniane bujawki, które mogą przybierać różnorodne formy. Oczywiście najczęściej przypominają one konika, ale równie dobrze wyglądem mogą imitować żabkę, krokodyla czy pszczółkę. Wszystko zależy od inwencji producenta. Warto zauważyć, że tego typu bujawki mają na ogół nieco inną konstrukcję niż typowy konik na biegunach. Zwykle wyposażone są one w oparcie, które minimalizuje ryzyko wywrotki i tym samym gwarantuje większe bezpieczeństwo zabawy. To zabawki zaprojektowane z myślą o najmłodszych dzieciach, które dopiero co nauczyły się samodzielnie siedzieć lub już chodzą, ale ze względu na słabą koordynację ruchową, nie potrafią utrzymać równowagi, gdy bujają się na koniku, przez co łatwo mogą z niego spaść.

O czym pamiętać, kupując konika na biegunach?

Jeśli szukasz bujanej zabawki dla małego dziecka, które nie ma jeszcze wysoce rozwiniętej koordynacji ruchowej, najlepszym wyborem będą wspomniane wcześniej bujawki z oparciem. Są to zarówno zabawki plastikowe, jak i drewniane koniki na biegunach, które mogą być wyposażone w niewielkie oparcie lub pełne oparcie z bocznymi poręczami. Takie mocno zabudowane modele nie tylko chronią dziecko, ale i uniemożliwiają mu samodzielne korzystanie z zabawki. Dzieciom starszym z pewnością bardziej spodobają się klasyczne konie na biegunach, z tekstylnym obszyciem, z grzywą i ogonem, uzdą i siodłem. Wybierając tego typu zabawkę, jej wielkość należy dostosować do wzrostu dziecka. Zbyt duży model może być niebezpieczny, a zbyt mały zwyczajnie niewygodny w użyciu.

Wszystkie rodzaje zabawek bujanych to doskonały wybór dla dzieci najmłodszych, dla których rytmiczne kołysanie się jest nie tylko przyjemne, ale i zupełnie naturalne. Wybierając konia na biegunach, szczególną uwagę należy zwrócić na jego wielkość oraz sposób wykonania. Młodszym dzieciom polecane są uproszczone modele z oparciem. Nieco starszym dzieciom, w tym przedszkolakom bardziej spodobają się zabawki wyglądem przypominające prawdziwego konia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here